Понеділок, Вересень 24

Музей Франка в Нагуєвичах – найвдаліший приклад серед комунальних закладів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

З 6 червня 2017 року Музей Івана Франка у селі Нагуєвичі, що на Львівщині, очолює молодий фахівець з музейної справи Богдан Лазурак. Про кардинальні зміни, які вдалось запровадити за менш ніж 4 місяці директор музею розповів робочій комісії ЛОР, а також кореспонденту Гал-інфо.

© galinfo.com.ua

Як пояснив новий директор музею, на своїй посаді він намагається займатись як науковою, так і господарською діяльність. Таким чином, Богдан Лазурак хоче не лише дбати про всю територію Державного історико-культурного заповідника “Нагуєвичі” (а вона складає близько 30 га і включає в себе декілька локацій – алею казок, літню сцену, садибу Івана Франка та сам музей), але й розвивати культурно-просвітницький напрямок роботи.

© galinfo.com.ua

За словами Лазурака, за останні місяці в музеї відбулось чимало заходів, зокрема впродовж 2 днів тривав туристичний етнофестиваль, який планують провести і в наступних роках. Окрім цього, екскурсоводи музею зараз розробляють живий формат різнобічних екскурсій, де б їх учасники – діти, батьки, літні люди – переодягалися за відомим блоком казок Франка «Коли ще звірі говорили». Додатково, Алею казок заповідника поповнили новими різьбленими конструкціями. Тут також планують облаштувати кімнату Героїв АТО та Небесної сотні.

Про це в коментарі журналістам «Вголосу» розповів директор Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» Богдан Лазорак,

«Ми вже почали збирати різні атрибути від знайомих учасників АТО та волонтерів, що часто їздять на Схід України. Просимо принести все, що пов’язано із неоголошеною війною, – зазначив він. – Вже зібрали матеріали від учасників Революції гідності. Хочемо сформувати цілий блок, наповнений аурою сумною і водночас героїчною».

 

“Ми намагаємось увійти у рекламну індустрію. Нагуєвичі зараз представлені по всій Львівщині і навіть закордоном. Окрім цього, ми ввели в дію брендбуківську уніформу для наших працівників. Взяли автентичну вишиванку Франка, зісканували та нанесли на футболку, придумавши логотип”, – ділиться напрацюваннями Богдан Лазурак.

© galinfo.com.ua

Директор закладу також розповів, що під час ревізії музейних фондів вдалось знайти близько 40 прижиттєвих видань Франка та майже весь “Літературно-науковий вісник”, який він редагував.

“Маємо ще кілька секретів, які не будемо зараз представляти, бо це буде сюрприз на річницю смерті Франка. Є дуже цікава посмертна маска Івана Яковича”, – заявив керівник Музею Франка в Нагуєвичах.

Богдан Лазурак наголосив, що у заповіднику працює 32 осіб, зарплата яких становить від 2,5 до 5,8 тисяч гривень. На виплату заробітної плати з бюджету області виділяють близько 2 млн грн.

Зараз вхідний квиток у музей коштує 6-30 грн, однак його вартість планують переглянути і збільшити.

“Найбільший наплив туристів був у травні-червні, другий пік це кінець серпня, який триватиме до кінця жовтня. Наприклад минулого тижня в нас було 15 автобусів. Також в нас започаткувався проект для людей літнього віку “Третій вік” в рамках книжкового форуму. Вона спрямована на соціалізацію представників старшого покоління, кращого залучення їх до культурного життя”, – підсумував керівник музею.

Робоча група ЛОР під керівництвом Володимира Гірняка відвідала Музей Франка в Нагуєвичах в межах загального моніторингу роботи комунальних закладів, що перебувають на балансі Львівської обласної ради. Під час візиту заступник голови ЛОР зауважив, що зі 142 комунальних закладів Львівщини цей музей подає найбільш позитивний приклад. Робоча група також відзначила, що вдала зміна керівника комунального закладу позитивно впливає на розвиток та дає відчутний поштовх для впровадження нових цікавих ідей.

Новини партнерів:

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР