П’ятниця, 19 Квітня

Міжміські перевізники Львівщини вдвічі знизили ціну на перевезення: що відбувається

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Приватні перевізники на Львівщині через нову конкуренцію різко знизили вартість проїзду на кількох міжміських маршрутах. Подешевшала вартість проїду в автобусах, що курсують між Львовом та Східницею, Трускавцем, Дрогобичем і Бориславом, передає Zaxid.net.

Представник львівського «АТП 14631», найбільшого автопідприємства в західному регіоні країни, стверджує, що такі знижки – це спроба переманити пасажирів з дешевших електричок, і ця спроба була успішною. Однак насправді причина такої “акції” є не їзда жителів Львівщини в приміських потягах, а поява на дрогобицькому маршруті таксистів в бусиках, які склали конкуренцію великому АТП. Львівський перевізник ж говорить про рейдерство маршрутів, а таксисти відповіли, що працюють законно та дають людям вибір – мати альтернативу по часу добирання та вартості.

Маршрут «Львів-Дрогобич» вже багато років обслуговує вищезгадане ТОВ «Львівське АТП-14631». Компанія виграла конкурси від ЛОДА та обслуговує маршрути до Борислава, Дрогобича, Трускавця та Східниці. На дрогобицькому напрямку також мають дозволи працювати «Міра і К» і Самбірське АТП. А ось на маршрутах до Трускавця і Східниці «АТП 14631» є єдиним перевізником з дозволом на пасажирські перевезення.

З першого жовтня на зупинці біля приміського вокзалу у Львові, звідки рушає більшість рейсів до цих міст, з’явилися бусики з шашечками таксі, водії яких набирали пасажирів до Дрогобича. За 75 грн вони пропонували доїхати швидко та без зупинок. Натомість вартість проїзду в АТП була 70 грн, їхні автобуси регулярно зупиняються в селах протягом рейсу. Після появи бусиків частина пасажирів почала користуватися бусиками, тому що різниця з офіційним перевізником була лише 5 грн, натомість час в дорозі до Дрогобича значно коротшим.

«АТП-14631» влаштував боротьбу з бусиками і, аби їх витіснити з ринку, підприємство вирішили суттєво знизити ціни. 5 жовтня вартість проїзду зменшили до 40 грн. Таксисти не пасли задніх і у відповідь опустили ціну до 50 грн. Із новими розцінками обидва перевізники їздили близько тижня, допоки АТП не зменшило ціну до 30 грн, що більш, ніж вдвічі дешевше від початкової вартості квитка у 70 грн. Таким чином покривають собі лише витрати на пальне. Аби уберегти себе від “нових конкурентів” на інших маршрутах, львівський перевізник зменшив також вартість проїзду до Трускавця, Борислава та Східниці. Наприклад, якщо раніше до Трускавця просили 80 грн, то нині квиток вартує 60 грн. Наразі попри зниження цін великим підприємством, таксі-бусики не планують полишати свій бізнес.

АТП-14631 вирішило скерувати претензію до ЛОДА та поліції з вимогою відреагувати на ситуацію, що склалася та вжити заходів щодо таксистів, яких вони вважають нeлeгалами.

Хто ці таксисти? Бусики на маршруті Львів-Дорогобич запустило дрогобицьке ТОВ «Експрес-Таксі-2020». Компанія зареєстрована наприкінці червня цього року. Її засновниками є 12 людей – мешканці Дрогобича та району. Усі вони володіють по 8,33% в статутному капіталі підприємства. Фірма має чинну ліцензію на внутрішні перевезення пасажирів на таксі та перевезення пасажирів легковими автомобілями на замовлення, яку вони отримали наприкінці вересня.

Директор компанії Андрій Коцюба в коментарі ZAXID.NET повідомив, що вони вирішили запустити свої бусики на маршрут, щоби дати пасажирам «право вибору». Він вважає, що вони не створюють конкуренції великому підприємству, бо їздять іншим маршрутом – з приміського вокзалу через Пустомити до Дрогобича, тоді як автобуси львівського підприємства – через Миколаїв.

«Ми працюємо в режимі таксі, тому ми не є конкурентами. Наразі ми конкуренти БлаБлаКару, бо вони беруть по 65 грн, а наша ціна – 50 грн. Те, що нас намагаються виставити рeйдерами, то бог їм сyддя. Люди мають право вибору. Хтось хоче доїхати швидше, без зупинок та без натовпу в салоні. Саме таку послугу ми їм і надаємо. У нас в салоні їде лише вісім людей, а не 30 людей, як в автобусі», – стверджує Андрій Коцюба.

За його словами, засновники «Експрес-Таксі-2020» 10 років тому працювали в кількох дрогобицьких АТП та їздили на маршруті Львів-Дрогобич.

«Фірми купили автобуси «Еталон» та виграли тендер на цей маршрут. Але потім так сталося, що АТП виграло тендер та у нас ті дозволи забрали. Вони прийшли на тендер з новішими автобусами і стали монополістом. Перевізники з Дрогобича не отримали нічого, – згадує Андрій Коцюба. – Я тоді купив бус за 47 тис. доларів, взяв на купівлю кредит, від’їздив два роки, а потім через програний тендер залишився без роботи. Бус довелося продати вже за 25 тис. доларів». За його словами, тепер 12 водіїв, які тоді їздили на Львів, купили невеликі буси та повернулися до «старого ремесла».

Загалом компанія має 11 невеликих бусів Mercedes Sprinter – 6 власних та 5 орендованих. Фактично на маршруті їздить 8 машин, на решту ще виробляють дозвільні документи. Андрій Коцюба стверджує, що їхні таксі-буси працюють без лічильника, проте за договором.

Умовне фото

«Приходить, наприклад, 5 людей, які згодні їхати за 400 грн, томи з ними укладаємо усний договір та їдемо. Якщо ставити лічильник, то вартість становитиме 185 грн з людини. Ясно, що ніхто за таку ціну не поїде», – розповів перевізник.

На його думку, АТП навмисне насилає на них перевірки, щоби прибрати конкурента. Після того, як львівське підприємство знизило вартість проїзду до 30 грн, вести бізнес стало важче.

За його словами, ЛОДА звернулася до контрольних органів, які мають право фіксувати пoрушення. Було проведено три рейди, до яких залучили поліцію, транспортну інспекцію та управління транспорту обласної адміністрації. Під час одного з них фахівці львівського управління Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпеки) склали акти про адміністративне пoрушення.

Старший державний інспектор управління Укртрансбезпеки Юрій Филипець розповів, що єдине пoрушення, яке вони виявили під час перевірки таксистів, це відсутність лічильників. У разі якщо їх не встановлять у відведений термін, це приблизно 2-3 місяці, тоді підприємство матиме штpаф 680 грн.