Четвер, Березень 22

Міськрада дала старт демонтажу 30-метрової стели Монументу Слави

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Галицьку районну адміністрацію визначили замовником проведення протиаварійних демонтажних заходів на частинах Монумента Слави, що на вул. Стрийській. Відповідне рішення сьогодні, 23 лютого, погодив виконавчий комітет Львівської міськради, передає кореспондент Львівського порталу.

Це рішення дає юридичну можливість Галицькій РА розпочати процес з демонтажу 30-метрового пілону Монументу слави, що анонсувалось раніше.

Підготовчі роботи по демонтажу стели стартують з понеділка, 26 лютого. За словами заступника міського голови з питань розвитку Андрія Москаленка, першочергово стелу мають обстежити, встановити обгородження і замовити техніку, яка буде здійснювати демонтаж.

«Також має бути повний юридичний комплекс, оскільки комплекс не перебував на балансі», – додав А . Москаленко.

Вартість робіт визначать вже після замовлення проекту та техніки.

Після демонтажу частини конструкції передадуть до Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія Терору», що на проспекті Чорновола.

 

Також, згідно рішення виконкому, департамент містобудування має провести аналіз загального стану території, обмеженої вул. Стрийською, вул. Героїв Майдану, вул. Д. Вітовського та пл. І. Франка. Після обстеження мерія оголосить умови Міжнародного архітектурного конкурсу на облаштування спільного простору на місці, де зараз розміщений Монумент слави та на прилеглих територіях. Як відомо, раніше розглядався варіант музефікації комплексу, а нещодавно Спілка архітекторів висунула ідею щодо будівництва паркінгу на цій території.

За словами Андрія Москаленка, сьогодні робоча група з питань Монументу слави розглядає варіанти подальшої долі решти частин Монументу Слави. Їхній стан фахівці оцінюють не настільки аварійним, як стан 30-метрової стели.

Як відомо, питання щодо знесення Монументу Слави гостро постало у 2017 році. Тоді було створено ініціативну групу, що складалась з громадських діячів, бійців АТО. Водночас у мерії створили робочу групу для вирішення цього питання, яку очолює Андрія Москаленко. Ця група провела кілька засідань минулого року, зокрема замовила у «Львівської політехніки» дослідження стану ключових конструкцій. Фахівці, які проводили дослідження, зробили висновок, що 30-метрова стела Монументу перебуває в аварійному стані.


Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР