П’ятниця, Листопад 22

Міській дитячій лікарні Львова придбали ще 4 інкубатори для недоношених дітей

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та сторінку в Instagram

Для міської дитячої клінічної лікарні, що на вул. Орлика, придбали 4 новітні інкубатори експертного класу для новонароджених, загальною вартістю 1,6 млн. грн. Тож тепер у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених дитячої лікарні працює 10 інкубаторів.

Про це повідомляє пресслужба ЛМР.

Завдяки цим апаратам, медики можуть виходжувати передчасно народжених і недоношених дітей, атакож малюків, яким необхідні медичні маніпуляції в умовх термостабільного середовища.

© city-adm.lviv.ua

Як пояснив головний лікар міської дитячої клінічної лікарні Дмитро Квіт, щороку у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених лікують понад 400 маленьких пацієнтів, 50% з яких – передчасно народжені.

© city-adm.lviv.ua

«Ще 10−15 років тому виходжування дітей з низькою масою тіла – тобто менше 1 кілограма, було чимось надзвичайним, а сьогодні це звичний стандарт неонатологічної служби ІІ-ІІІ рівня. Інкубатор призначений для забезпечення стабільної терморегуляції середовища, де перебуває новонароджений пацієнт, постійну концентрацію кисню, швидкий і легкий доступ до дитини для проведення різних видів догляду та медичних маніпуляцій. Але окрім передчасно народжених дітей, лікування в інкубаторі вимагають новонароджені діти з хірургічною та нейрохірургічною патологією, яким дуже важливий перед- та післяопераційний період в умовах стабільної температури та сталої вологості повітря. А це забезпечує саме інкубатор», – каже Дмитро Квіт.

 

© city-adm.lviv.ua

За словами завідувача відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених Володимира Чуйка, кювези дозволяють новонародженим дітям мати імітацію внутрішньоутробного стану. Вони мають подвійні стінки, за допомогою яких діти мають постійну безперебійну циркуляцію повітря та зволоження. Також спеціальні фільтри, затримують найменші частинки пилу, бруду та мають теплову завісу.

Зазначимо, що охорона материнства і дитинства — один із стратегічних напрямків соціальної політики міста. Адже, згідно статистичних даних ВООЗ, від 6 до 10% дітей одразу після народження потребують лікування в умовах відділення реанімації та інтенсивної терапії. Тому міське управління охорони здоров’я упродовж багатьох років оновлює та укомплектовує сучасним обладнанням міську дитячу клінічну лікарню та пологові відділення. І це дає неабиякі результати: зараз показник малюкової смертності у Львові — найнижчий в Україні і найнижчий за всі роки по місту — це 4,1 на тисячу народжених діток (раніше був 5,8 — 6,3).

Новини партнерів:
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР