Середа, Вересень 18

Медична реформа 2020: що зміниться для пацієнтів і медиків

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та сторінку в Instagram

В.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун та її заступник Павло Ковтонюк розповіли про зміни в українській медицині в 2020 році, зазначають у МОЗ.

Серед найважливіших оновлень – перехід на модель гарантованого надання медичних послуг первинної, спеціалізованої амбулаторної, стаціонарної медичної, екстреної, паліативної та реабілітаційної допомоги.

Для пацієнтів

В Міністерстві охорони здоров’я розробили правила, які гарантують надання медичної допомоги:

Екстрена медична допомога

Медична допомога завжди приїжджає на екстрений випадок та пацієнт отримує допомогу. Оплату за такий виклик та госпіталізацію оплачує Національна служба здоров’я України (НСЗУ). Важливо, що екстрену допомогу можна отримати незалежно від того, чи є у людини декларація з сімейним лікарем, терапевтом або педіатром.

Планова медична допомога

Для того, щоб отримати таку допомогу, необхідно мати декларацію з сімейним лікарем, терапевтом або педіатром. У такому випадку Нацслужба здоров’я оплатить необхідні пацієнту медичні послуги, які входять до програми медгарантування. Для цього потрібно:

  • Мати електронний напрям від свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра або вузькопрофільного лікаря;
  • Вибрати бажаний заклад і лікаря. НСЗУ покриє певний перелік послуг в певному медичному закладі і оплатить цю послугу закладу, де вона була надана;
  • Записатися на прийом;
  • Прийти в призначений час і отримати медичну послугу;
  • Якщо послуга була надана неякісно, лікар вимагав гроші – потрібно подати скаргу до НСЗУ (тел. 16−77).

Для медиків

Медики перейдуть на нову модель фінансування і повинні будуть укласти договір з Національною службою здоров’я. Медпослуги за програмою медгарантування буде оплачувати НСЗУ за прямими договорами з медичними закладами.

«Заклади почнуть працювати за Господарським кодексом України. Це означає, що лікарні більше не працюватимуть як бюджетники, а стануть неприбутковими підприємствами. Зможуть самостійно розпоряджатися своїми коштами, складати фінансовий план, планувати закупівлю обладнання та ремонт, вільно формувати зарплату своїх медичних працівників», — зазначено на сайті Міністерства.

Для місцевої влади

Влада буде зобов’язана робити ремонт медзакладів, якщо вони є її власністю, допомагати з закупівлею обладнання, оплачувати комунальні послуги і забезпечувати вільний під’їзд транспорту до лікарень. Також медзаклади повинні підключитися до системи eHealth.

 

Як готуються в регіонах до 2020 року

У лікарнях по усій країні триває процес автономізації. Лікарні переходять у статус некомерційних підпримств, щоби підписати угоди з НСЗУ і отримувати кошти. Наразі найвищий рівень готовності у Полтавській, Харківській, Волинській, Рівненській та Львівській областях. Там вже автономізувались від 68 до 85% лікарень. Найменше закладів реорганізували в Луганській, Закарпатській, Івано-Франківській, Миколаївській та Херсонській областях. Лікарні, що не реорганізуються і не укладуть договір з НСЗУ, не зможуть отримувати фінансування із державного бюджету. Такі медзаклади будуть змушені утримуватися з інших джерел — наприклад, з місцевих бюджетів.

З 2020 року до єдиного медичного простору увійдуть медзаклади, які традиційно вважалися “закладами для своїх”. Йдеться про “Феофанію” та медзаклади Академії медичних наук. З 2020 року тут зможуть лікуватися всі. Також очікується, що договори з НСЗУ підписуватимуть приватні клініки.

Також готуються до переходу на нову модель фінансування заклади екстреної медичної допомоги. Крім автономізації, ці заклади проводять тендери, аби вже з наступного року по всій країні запрацювали оновлені диспетчерські служби. Крім того, триває пілотний проект щодо розвитку системи екстреної медичної допомоги у Вінницькій, Донецькій, Одеській, Полтавській, Тернопільській областях та Києві у 2019 році. Йдеться, зокрема, про закупівлю нового транспорту, оснащення для навчально-тренувальних відділів центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, професійну підготовку працівників екстреної медицини – уже три групи тренерів з шести пілотних регіонів пройшли навчання за кращими світовими стандартами.

Закладаються основи для ефективних закупівель ліків, що проводяться на регіональному рівні. ДП “Медичні закупівлі України”, що має перебрати на себе функцію централізованої закупівлі ліків та медпрепаратів за кошти держбюджету, також працюватиме з ринком щодо зниження цін, об’єднувати місцеві закупівлі, проводити рамкові закупівлі, формуватиме і вестиме електронні каталоги для допорогових закупівель медичних товарів. Для регіонів закупівлі через держпідприємство не є обов’язковими. Але для ефективного використання коштів вони зможуть звертатися до централізованої закупівельної організації для проведення тендерів та закупівель за рамковими угодами, які дозволять закупити більше якісних ліків за меншою вартістю.

Докладніше про зміни у 2020 році – у відео:

Пресконференція про зміни в охороні здоров'я у 2020 році

Дивіться наживо 25 липня о 10:00 пресконференцію про зміни в охороні здоров'я у 2020 році за участі в.о. міністра охорони здоров’я України доктора Уляна Супрун та заступника міністра охорони здоров’я України Pavlo Kovtonyuk.📍 Місце проведення: Український кризовий медіа-центр, вул. Хрещатик, 2.Акредитація представників ЗМІ до 21:00 24 липня 2019 року за посиланням: https://forms.gle/2kx2vUKf7NufaLVu8.

Gepostet von Міністерство охорони здоров'я України am Donnerstag, 25. Juli 2019

Новини партнерів:
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР