Четвер, Вересень 19

Львівська пенсіонерка пожертвувала $1000 на створення київського громадського ресторану

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та сторінку в Instagram

Мешканка Рясного Теодозія Козій стала однією зі співзасновників громадського ресторану Urban Space 500, зробивши внесок розміром 1000 доларів. Про це 16 березня повідомила команда проекту на своїй сторінці у Facebook.

До проекту долучилась 89 річна пенсіонерка Теодозія Козій (Бабця Дозя), яка має невеличкий пай землі біля хати і шалене бажання працювати. Саджає помідори, картоплю, кукурудзу. І хоч давно зрозуміла, що садівництво – то не найвигідніша справа, але традиція – є традиція.

Urban Space 500 – це громадський ресторан, прибуток від якого буде спрямований на неприбуткові громадські проекти. Перший такий заклад в Україні відкрили у 2015 році в Івано-Франківську – за цей час ресторан підтримав 60 громадських проектів. У вересні цього року Urban Space 500 запрацює у Києві. Для цього потрібно, аби 500 засновників внесли по 1000 доларів кожен. Згодом ця команда фундаторів й розподілятиме майбутній прибуток ресторану на громадські проекти

Однією з таких засновниць стала львів’янка Теодозія Козій (або ж Бабця Дозя, як вона підписана на своїй сторінці у Facebook). Як йдеться у дописі на сторінці Urban Space 500, 89-річна жінка вирішила вкластись у відкриття ресторану разом із своїми онуками. Павло Дідула, онук Теодозії Козій, розповів ZAXID.NET, що це було сімейне рішення – зробити бабусю інвесторкою громадського ресторану.

 

«Щоб фінансово не навантажувати своїх дітей і внуків, я довгий час відкладала пенсію, щоб самостійно організувати ритуал свого похорону. Могила, хрест, місце на цвинтарі ну і всякі похідні речі. Та повезло, що виховала прогресивних внуків, які сказали, що ті ритуали тепер не в тренді, і що взагалі можна кремуватися за невеликі гроші. То я вирішила вкласти свій капітал в щось, що триває і має сенс. І в тому сенсі найкращими порадниками виявилися мої ж внуки. Я подивилася декілька відео про ресторан Urban Space 100, про плоди його праці в Івано-Франківську, пильно вивчила історію Інша Освіта / Insha Osvita і вирішила, що це гідні люди і їм можна довірити свої заощадження. Взагалі, я вірю в проекти, які творять спільноти. Тому ми з двома внуками вирішили вкласти й свою лепту в справу, яка безперечно змінює Україну на краще», – сказала Бабця Дозя.

Онуки Теодозії Козій надихнули свою бабусю долучитись до громадського проекту

«Оскільки це великий вклад, то ми скооперувались і прийняли рішення зробити це від її імені. Таким чином ми зробили бабцю рупором наших сімейних цінностей. Але це було і її рішення також», – розповів Павло Дідула.

Зараз до проекту долучилось 434 учасники з необхідних 500. Серед фундаторів проекту – підприємці, громадські діячі, дослідники, журналісти, митці тощо. Urban Space 500 має відкритись у Києві 1 вересня 2018 року. Ресторан буде розташований на вулиці Бориса Грінченка, 9.

Персональна сторінка “Бабці Дозі” у Фейсбук.

Новини партнерів:
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР