Вівторок, 16 Квітня

Львів’янин звернувся до мерії з проханням зберегти старовинну віллу

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові планують знесення будинку в історичному ареалі Львова для будівництва багатоповерхівки. Аби зберегти існуючу “віллу на Курковій” від зносу, львів’янин зареєстрував петицію з таким проханням у Єдиній системі місцевих петицій.

За інформацією мешканців навколишніх вулиць, у будинку, що знаходиться на вулиці Лисенка, 34 забудовник скуповує квартири (всього в будинку є 4 квартири) з метою знесення будинку та побудови на його місці багатоповерхівки, пише Форпост.

На думку автора петиції Назара Лебяка, варто визнати пам’яткою архітектури місцевого значення особняк №34 на теперішній вул. Лисенка у Львові, оскільки він був зведений ще за Австро-Угорщини, а архітектором був український діяч, педагог, підприємець Іван Левинський, якому у Львові планують в даний час створити музей, а також Ян Томаш Кудельський. Крім музею про архітектуру Івана Левинського – для нащадків потрібно зберігати і саму архітектуру ним же і створену.

“В архівних даних будинок зветься як “Двоповерхова вілла в стилі історизму з елементами народної архітектури” або “Вілла на вулиці Курковій. Таких аналогічних споруд на даній місцевості зустрічаються досить рідко”, – зазначає він.

Малюнок: Тетяна Казанцева

Мешканці висловили побоювання тим, що сусідні будинки, що вже є в аварійному стані – будуть руйнуватися від новобудови, будинок стоїть на насипі із крутим схилом. Тому з громадою було прийняте спільне рішення про розсилання інформаційних запитів та здійснення інших превентивних дій для зібрання необхідної інформації та подальшого блокування можливих неправомірних дій забудовника, або чиновників. Пізніше на зборах була утворена ініціативна група та призначенні відповідальні за інші будинки для підняття тривоги при необхідності.

Наступна зустріч з мешканцями запланували провести після отримання відповідей від держінстанцій, або у випадку ескалації конфлікту.

Нагадаємо, аби петицію розглянули, необхідно зібрати 500 підписів.

Петиція: e-dem.in.ua/lviv/Petition/View/845