Середа, Березень 20

ЛМР поскаржиться в Укртрансбезпеку на перевізників, які хочуть ввести плату для пенсіонерів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Львівська міська рада вважає незаконним рішення приватних перевізників з 20 січня запровадити плату за проїзд для пенсіонерів за віком і звернеться з цього приводу до Укртрансбезпеки.

Про це 19 січня під час брифінгу повідомив заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Сергій Бабак, передає ZIK.

«Львівська міська рада вважає ініціативу приватних перевізників щодо оплати за проїзд пенсіонерами такою, що суперечить чинному законодавству України. ЛМР не підтримує рішення приватних перевізників щодо запровадження плати за проїзд пенсіонерами. У Львові діє затверджений рішенням виконкому тариф оплати проїзду у громадському транспорті 5 грн в автобусах та 3 грн в електротранспорті. ЛМР розуміє, що цей тариф є не обґрунтованим, але сьогодні мешканці міста не мають фінансових можливостей платити більше», – зачитав він офіційну позицію мерії.

За словами Бабака, комунальне підприємство Львова «АТП-1», яке обслуговує 35% міських маршрутів, плати з пенсіонерів не вимагатиме. Тож безкоштовним проїзд для пенсіонерів буде на таких маршрутах: №1А, 2А, 3А, 4А, 5А, 6А, 9, 10, 16, 20, 28, 29, 32, 37, 45, 46, 47а, 55, 56.

 

Він зазначив, що Закон «Про соціальні гарантії» чітко визначає перелік пільговиків, і у ньому дійсно немає пенсіонерів, цим і вирішили скористатися приватні перевізники. Втім є постанова Кабміну, яка передбачає для пенсіонерів за віком пільговий проїзд.

У мерії вважають, що розібратися з самовільним рішенням перевізників мають у Державній службі України з безпеки на транспорті. Туди сьогодні направлять відповідне звернення.

«Я вже підписав листа, направляю його начальнику управління Укртрансбезпеки з проханням вжити відповідних заходів, наданих законодавством Уктрассбезпеці щодо реагування на такі події», – повідомив Сергій Бабак.

Він також додав, що з 2016 року держава перестала відшкодовувати перевізникам кошти за перевезення пільгових категорій.

Нагадаємо, перевізники вирішили, що з 20 січня пенсіонери у Львові та області мають платити за проїзд. За їхніми даними перевізників, на Львівщині є 506 тис. пенсіонерів за віком.

Як відомо, з 1 липня 2017 року у приміських та міжміських маршрутках, за рішенням Львівської ОДА, діє 50-відсоткова оплата проїзду для пенсіонерів за віком.

Новини партнерів:

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР