Львівщина – серед областей з перевиконанням мовних квот на радіо

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та сторінку в Instagram

4 грудня Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення підбила підсумкам виконання радіостанціями законодавчих вимог щодо обов’язкової частки україномовних пісень та ведення передач українською мовою за два роки: листопад 2016 – жовтень 2018.

Про це повідомила прес-служба ЛОДА.

Відтак, середній показник пісень українською мовою на місцевих та регіональних радіостанціях за другий рік дії мовних квот склав 48%.

У листопаді 2017- жовтні 2018 року показник пісень українською мовою на території Львівської області склав 52%.

Зазначимо, що середній показник ведення передач українською мовою та місцевих та регіональних радіостанціях за другий рік дії мовних квот склав 92%.

Цей показник у Львівській області за період від листопада 2017 року до жовтня 2018 року становить 98%.

«Докорінний злам в мовній політиці стався в 2014 році після Революції Гідності. З перших днів президентства, після обрання нової Верховної Ради на дострокових виборах 2014 року українська влада впроваджує в життя ефективні і результативні кроки із подолання наслідків русифікації та посилення і зміцнення позицій української мови», – наголосив Голова держави Петро Порошенко на урочистому зібранні з нагоди 150-річчя заснування Товариства «Просвіта» в оперному театрі у Львові, 8 грудня.

 

Петро Порошенко нагадав, які дискусії точилися при прийнятті закону про мовні квоти на радіо і телебаченні, як говорили і про недостатню кількість українського продукту, і про його нібито «неформат». Він додав, що в 2013 році частка україномовних пісень на радіостанціях становила менше 5%, Тепер – 55%, і це навіть значно більше, ніж вимагає закон.

За його словами, українці почали слухати українські пісні. «Перевиконання радіостанціями мовних квот говорить про одне – їхнє запровадження повністю відповідає суспільному запиту», – додав він. Президент зазначив, що українські співаки та музиканти виявилися спроможними швидко цей попит задовільнити. «А мова наша українська просто стала модною на радіо», – зауважив Президент.

Нагадаємо, з листопада 2016 року набрав чинності закон щодо частки музичних творів державною мовою в програмах телерадіоорганізацій. Цей закон прийняла Верховна Рада України 16 червня 2016 року.

Новини партнерів:
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР