Четвер, Вересень 19

Львів’янку Зоряну Скалецьку висунули на посаду голови МОЗ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та сторінку в Instagram

На чолі МОЗ стане Зоряна Черненко (Скалецька) – експертка Центру підтримки реформ при Кабміні

39 років. Народилась у Львові. Доцент та заступник декана факультету правничих наук Києво-Могилянки.

У 1997 закінчила Львівську гімназія «Євшан» з золотою медаллю та вступила на факультет правничих наук НаУКМА. 2002 року здобула кваліфікацію спеціаліста права.

Закінчила Києво-Могилянську академію, отримала ступінь доктора правових наук в університеті Марії Кюрі в Любліні (Польща). Захистила дисертацію на ступінь доктора права на тему «Правовий статус пацієнта в Польщі та Україні. Порівняльний аналіз».

У 2011—2012 навчалася на річній Розширеній сертифікатній програмі для країн Центральної та Східної Європи «Дослідницька етика» в Union Graduate College, місто Скенектаді, США.

У 2001—2006 роках працювала провідним спеціалістом відділу правового аналізу регуляторних актів у Головному управлінні регуляторної політики Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва.

Скалецька є головою правління Української медико-правової асоціації, членом Всесвітньої асоціації медичного права, директором громадської організації Форум здоров’я.

Брала участь та організовувала всеукраїнські та міжнародні наукові заходи, викладала в школах з медичного права. Автор низки публікацій у галузі медичного права та навчально-методичних посібників «Міжнародний захист гендерних прав та прав дітей», «Медичне право», «Правове регулювання соціальних відносин», а також співавтор посібника з виборчого права.

 

Пані Скалецька (Черненко) є аналітиком у галузі медичного та фармацевтичного права, консультувала міжнародні організації, є співавтором законопроектів та експертних висновків у галузі регулювання охорони здоров’я та медичної допомоги.

Після революції гідності 2014 року Скалецька працювала експертом з питань медичної реформи в Реанімаційному пакеті реформ.

У публічних виступах останнього часу критикувала роботу МОЗ та його керівництва, зокрема вона критикувала медичну реформу Супрун та міжнародні закупівлі.

Також міністерка очолювала комісію при Міністерстві охорони здоров’я з питань реформування системи охорони здоров’я.

До 2017 Зоряна Черненко була дружиною депутата Верховної Ради від БПП Олександра Черненка.

Перед тим, як пані Скалецьку обрали очільницею МОЗ, на цю посаду називали багато різних канидатур. Серед них найдовше циркулювало ім’я засновника приватної клініки “Борис”, депутата від “Слуги народу” і знайомого президента Михайла Радуцького.

Проте, він від цієї посади відмовився, заявивши, що хоче займатися стратегією змін у медицині у комітеті з питань охорони здоров’я.

У день голосування за уряд журналісти видання Цензор.НЕТ зняли переписку на телефоні пана Радуцького у Верховній Раді, де він обговорював претендентів на посаду керівника МОЗ. Він назвав Зоряну “своєю людиною” і у дуже неценцузрній формі заперечив, що Уляна Супрун залишиться у МОЗ.

Новини партнерів:
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР