П’ятниця, 19 Квітня

Корпорація Roshen почала капремонт в одному з відділень Інституту раку за 50 млн грн

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Кондитерська корпорація Roshen виділить 50 млн грн на капремонт відділення онкогематології і створення відділення аутологічної трансплантації кісткового мозку в Національному інституті раку у Києві.

Про це йдеться на сайті корпорації. Загальний бюджет проєкту, який триватиме майже 2 роки, становить близько 50 мільйонів гривень.

Рак щороку забирає близько 90 тисяч життів українців. А Національний інститут раку (НІР) досі перебуває у критичному стані, каже директор з розвитку соціальних проєктів Roshen Ірина Пономаренко.

“В будівлі, де розташоване відділення онкогематології, хіміотерапії, багато років протікав дах, під фундамент підтікала вода з каналізаційної труби, що, якимось чином, підключена не за проєктом – як результат, майже по всіх стінах будівлі грибок, який просто вбивчий для людей з таким захворюванням”, – зазначила Ірина Пономаренко.

“На початку осені Roshen розпочав капітальний ремонт частини приміщень другого корпусу Національного інституту раку. Ми плануємо завершити роботи в серпні 2020-го року, проте через жахливий стан самої будівлі, комунікацій, виникають додаткові незаплановані роботи, але ми поки що йдемо за графіком і думаємо, що встигнемо в запланований термін”, – зазначила Ірина Пономаренко.

Зазначається, що співпрацю з НІР у рамках масштабного проєкту благодійної допомоги у сфері охорони здоров’я Roshen розпочав у 2018 році. Тоді було відремонтовано та обладнано приміщення для аферезу (забору) стовбурових клітин (для трансплантації кісткового мозку) та донорських тромбоцитів.

Корпорація надала допомоги Інституту раку в 2018 році на 2,9 млн грн. Коштом корпорації відремонтовано приміщення, закуплено меблі та частину спеціалізованого обладнання. Крім того, для облаштування маніпуляційної кімнати у відділенні онкогематології НІР корпорація теж виділила майже 3 млн гривень, йдеться в повідомленні.

Тепер в Інституті раку проводитимуть нову стандартизовану процедуру маніпуляції (оброблення) та заморожування стовбурових клітин, що підвищить очікуваний результат трансплантації.

“Ми дуже вдячні корпорації Roshen за підтримку в цьому проєкті, за те, що вона витратила гроші на цей проєкт. Він для нас дуже принциповий. Це, мабуть, перший значний крок у те майбутнє трансплантології в Інституті, яке ми уявляємо і якого потребуємо”, – сказав лікар-гематолог відділення онкогематології Національного інституту раку Євген Кущевий.