Вівторок, Березень 19

Книга львівського видавництва перемогла в номінації Книги року ВВС Україна

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

ВВС News Україна оголосила переможців премії Книга року ВВС-2018. У новій номінації «Есеїстика» перемогла збірка «Церебро» Андрія Бондаря, що вийшла друком у «Видавництві Старого Лева», повідомляє Твоє Місто з посиланням на ВВС Україна.

“Цей письменник пише про речі звичайні, щоденні, побутові. Втім, у його словах вони набувають зовсім інших значень. І важко зрозуміти, де та межа – між реальністю і його вигадкою. Оповідач часто потрапляє в ситуації курйозні, трагікомічні. Виручає завжди філософська іронія. І навіть безнадійна пригода в руках Бондаря може стати чудовим літературним сюжетом”, – говорить випускова редакторка BBC News Україна та координаторка конкурсу Марта Шокало.

Книгою року-2018 став роман Юрія Андруховича «Коханці юстиції», а переможцем у номінації Дитяча книга року ВВС-2018 журі обрало книгу Сашка Дерманського «Мері».

Додамо, що до короткого списку конкурсу «Книга року ВВС-2018» потрапило всього три книги «Видавництва Старого Лева». «Ватага веселих волоцюг» Андрія Бачинського та «Mox Nox» Тані Малярчук претендували на перемогу в номінації дитячих видань.

Як пише ВСЛ, письменник Андрій Бондар презентував збірку короткої прози «Церебро» у межах 25 Book Forum 2018.

Андрій Бондар: «”Церебро” – це шлях від реалізму у сферу магічного»
© starylev.com.ua

 

“Ця книжка писалася два роки, – розповів про творення збірки Андрій. – Вона склалася в химерний конгломерат із 16 текстів. Вони різні і різного обсягу. Писалися в різних настроях, станах та країнах. Ця книжка вкрадена у всього іншого, що я роблю. Але вона точно не є записами з Facebook, що мені часто закидають”.

“Насправді, назву можна дуже просто пояснити, – розповів автор. – Але вона про мій дуже особистий вимір. Це пов’язано зі станом, в якому постійно перебуваю. У мене проблеми з хребтом: біль мене постійно супроводжує. Назва цієї книжки – це те, що завжди з тобою, воно десь з-заду, і воно пронизує все тіло. Це те, що в тобі сидить і впливає на твої думки, на те, що цікавить. Книжка також є втіленням розгубленості перед творчістю. Творчість – це те, що водночас і належить мені і що я виборюю в свого життя”.

Автор розповів про структуру книжки: “Збірка побудована так, що вона починається із повністю реалістичних текстів. Але реалізм із кожним наступним текстом пригасає або набуває нових рис. Тут є цілком біографічні речі, а потім звична реальність зникає і з’являється реалість притчева. Що далі до кінця, то менше реальності і фактів з мого життя. Ця книжка –шлях від реалізму у фантасмагорію та сферу магічного. Композиційно – це шлях з реального світу у нереальний. Кінцевий текст – це притча про те, що чекає на людину в кінці життя”.

Довідка:

Премію «Книга року BBC» заснували у 2005 році, а у 2012-му додали нову номінацію — «Дитяча книга року ВВС». Проводиться у партнерстві з Культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР). Переможець премії у кожній з номінацій отримує грошову винагороду в розмірі 1000 британських фунтів стерлінгів.

Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР