Кіт-паломник. Мурчик 300 км йшов до монастиря, де жив раніше

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та сторінку в Instagram

Чорно-білий кіт Мурчик – улюбленець отця Теодора Лева.

У монастирі в селі Лаврів на Старосамбірщині тварина з’явилася три роки тому від фермера з Івано-Франківська, пише Львівська Мануфактура Новин.

Лаврівський монастир © Volodymyr Moroz

Отець Теодор каже, кіт був надзвичайно хитрий, розумний, гоноровий і потішний, та ще й крав наїдки братії.

Власник кота взимку переїхав до Луцька. Мурчика взяв із собою, але на новому місці тварині не сподобалося.

 

“Єгумен в Луцьку котів не любить. Одразу сказав, щоб я його не випускав всюди гуляти. Я й тримав у келії. Гуляти він виходив увечері. Певно, зрозумів, що не приживеться на новому місці і вирішив повернутися назад в Лаврів. Пропав якось безслідно. День кота не було, другий. Тиждень. Я дуже переживав за ним. Винив себе, нащо привіз сюди. Навіть молився до святого Мартина, захисника приблудних тварин, щоб вберіг його”, – каже отець Теодор.

Вже коли, здається, зникла надія, подзвонили з Лаврівського монастиря: кіт прийшов додому.

Мурчик був страшенно знесиленим, худим і покусаним. Його спочатку навіть закрили – боялися, що може бути хворим на сказ.

Втім, ветеринар сказав, що з котом все в порядку. Пухнастика відгодували бульйоном і зараз він почувається чудово. Монахи кажуть, здається, кіт відчуває себе господарем у Лаврові.

“Я багато читав про поведінку цих тварин. Вони набагато мудріші і інтелектуальніші, ніж люди. В голові наче навігатор якийсь чи компас мають. Можуть їхати сотні кілометрів із заплющеними очима, але в уяві збережуть маршрут і за необхідності безпомилково повернуться назад”.

Новини партнерів:
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР