Субота, Березень 23

“Кінопалац” на вул. Коперника закрили через зависоку орендну плату

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

«Кінопалац» на вулиці Коперника зачинився через вимогу сплачувати більшу орендну плату. Орендну плату приміщення хочуть збільшити в 44 рази.

Про це у коментарі Tvoemisto.tv розповів директор кінотеатру Дмитро Можаровський.

За його словами, у 2001 році адміністрація «Кінопалацу» (а саме ТзОВ «Кассандра-плюс») уклала договір із управлінням комунальної власності ЛМР щодо оренди приміщення на вул. Коперника, 9 терміном на 20 років. Але у березні 2017 року управління комунальної власності подало позов до адміністрації кінотеатру, аби через суд збільшити орендну плату. Зараз кінотеатр сплачує за оренду свого приміщення 5 248 грн на місяць.

«Без попередніх повідомлень від міста до нас прийшло запрошення в Господарський суд Львова щодо питання збільшення орендної плати до 220 тис. грн. Ця сума для нас дуже значна, ми не в силі її виплачувати щомісяця. Тим паче, наш договір діє ще до 2021 року. Управлінню суд у позові відмовив, проте вони постійно подають апеляцію. Тому ми не можемо здійснювати там підприємницьку діяльність», – розповів Дмитро Можаровський.

За словами керівниці управління комунальної власності Львова Інни Свистун, орендатори мають сплачувати належну плату за приміщення, а трохи більше 5 тисяч грн за 718 м² у центрі Львова такою платою не є.

«Згідно з законом, кожні три роки повинна переглядатися орендна плата. По цьому договору вона не переглядалася взагалі. На сьогодні орендна плата цього приміщення становить 7 грн 30 копійок за метр. Ми подали позов, щоб внести зміни в договорі і переглянути орендну плату», – каже в коментарі Tvoemisto.tv Інна Свистун.

З її слів, не йдеться про виселення кінотеатру з цього приміщення, пише IA ZIK.

«Це неправильно так говорити і в нас немає таких намірів. Позовні вимоги таким чином не сформульовані. У разі, коли місто забирає приміщення, ми подаємо позов про вивільнення, розірвання договору. У нас політика до орендарів дуже проста. У разі, якщо орендна плата низька, пропонуємо внести зміни. Є методика оцінки, яку орендну ставку застосовувати у тому чи іншому випадку», – додала І.Свистун.

Додамо, що в листопаді 2017 Господарський суд Львова відмовив у позові управлінню комунальної власності у питання зміни орендної плати. Проте управління комунальної власності Львова щораз подає апеляції. Через судову тяганину у червні цього року кінотеатр припинив працювати. Як пояснив Дмитро Можаровський, таке рішення адміністрація закладу прийняла на випадок, якщо Апеляційний суд таки стане на сторону управління комунальної власності та підніме вартість оренди: оскільки платити 220 тис. грн кінотеатр не зможе, йому доведеться швидко звільняти приміщення.

 

Історія кінотеатру

Первісною назвою кінотеатру, заснованого при вулиці Коперніка у Львові далекого 1912 року, був кінематограф “Сан-Рівал”. Реконструкцію партеру будівлі XIX ст. під кінотеатр виконав архітектор Казимир Теодорович , а роботи із пристосування будинку тривали протягом усього 1911 року.

Фотографія споруди Земського кредитового товариства, праворуч видно вивіску кінотеатру “Копернік”. Фото 1914 року

Власник – інженер Едвард Бурнатович – подбав, аби зал кінотеатру був одним з найбільш комфортних та перебував серед лідерів за кількістю місць у Львові, тут їх налічувалось 425. Приміщення одразу, при видачі ліцензії, планували використовувати для показу театральних постановок і наукових зібрань.

Невдовзі після відкриття, через розташування залу та “народну” назву кінотеатр перейменовано на “Копернік”.

Реклама репертуару кінотеатру “Копернік” у міжвоєнній пресі

У репертуарі “Коперніка” частими були прем’єри, фільми, зняті на основі реальних подій – найгучніші серед них прем’єра фільму “Quo vadis?” 1913 року, та фільм про катастрофу корабля “Титанік”, який супроводжувала музика з опери Ріхарда Ваґнера “Летючий голландець” 1918 року.

Від 1926 року кінотеатр перебував у власності Тадея Кухара, сина Людвіка Кухара – з династії львівських підприємців тісно пов’язаних з кінематографом, а безпосереднім керівником став Мечислав Тюмен.

Пам’ятне фото на фоні черги за квитками до “Коперніка”. 1956 рік

У 1930 році “Копернік” став третім звуковим кінотеатром у Львові. У передвоєнні роки було розроблено два проекти із вдосконалення вигляду кінотеатру… Перший передбачав влаштування типової для кінотеатрів аншлагу-вивіски зі змінними буквами, які закріплюються на матовій площині з підсвіткою, а другий – неоновий напис “Kopernik” на фризі під балконом і влаштування підсвітки декору пілястр неоновими трубками, які б повторювали профіль декоративного елементу. Автором останнього проекту був архітектор Зигмунт Шпербер… Віна завадила здійсненню проектів…

У роки німецької окупації зал перейменовано на “Студіо” та збільшено кількість місць… У радянські часи, від 1946 року, офіційною назвою стала “Кінотеатр ім. Коперніка”, належав він до першої категорії – із прем’єрами, політичними лекціями та джазовими виступами перед сеансами…

У січні 2004 року кінотеатр увійшов у приватну кіномережу “Кінопалац”, зберігши назву “Коперник”.

Джерело: photo-lviv.in.ua

Новини партнерів:

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР