П’ятниця, 19 Квітня

Хто керуватиме Львовом: список кандидатів на крісло мера

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Кілька днів залишились до початку місцевих виборів в Україні. 25 жовтня обиратимуть на них і голову Львівської ОТГ. Раніше це посада була мера Львова. На цю посаду претендують аж 16 осіб. Після виборів до Львова приєднаються Брюховицька, Винниківська, Рудненська, Грибовецька, Грядівська, Дублянська, Малехівська, Зашківська, Лисиничівська та Рясне-Руська громади. І саме голова Львівської ОТГ візьме на себе управління усіма цими територіями.

1. АНДРІЙ САДОВИЙ

Вже вчетверте чинний міський голова Львова хоче очолити місто. Вперше крісло мера Андрій Садовий обійняв у 2006 році. Навесні 2019 року він брав участь у виборах президента, однак напередодні самих виборів зняв свою кандидатуру на користь Анатолія Гриценка. Андрій Садовий є засновником і одним із лідерів партії “Самопоміч”, що була представленою у Верховній Раді попереднього VIII скликання.

Народився Андрій Садовий 19 серпня 1968 року у Львові. Закінчив державний університет “Львівська політехніка” (інженер електронної техніки і економіст за спеціальністю “Фінанси і кредит”). Володіє науковим ступенем магістра державного управління. Одружений політик на Катерині Кіт-Садовій та має п’ять синів.

2. ЮЛІЯ ГВОЗДОВИЧ

Чинна депутатка Львівської міської ради з 2015 року, голова постійної комісії законності. Балотується від “Української галицької партії”. Юлія Гвоздович – молода політикиня, кандидатка економічних наук та громадська діячка. Співзасновниця і голова ГО “Батьки в дії”, жіночого руху “За гідні пологи”, координаторка української жіночої демократичної мережі IRI на Львівщині.

3. ЯРОСЛАВ РУЩИШИН

Бізнесмен, громадський діяч та голова Львівської обласної організації “Голос”. На початку 1990-х був одним з організаторів Студентського голодування на Майдані Незалежності. Співзасновник Мистецького об’єднання “Дзиґа”.

Директор ВАТ “Троттола” – мережі швейних фабрик у західній Україні. Співзасновник Львівської бізнес школи LVBS.

4. РОМАН МАТИС

42-річний Роман Матис народився у Самборі на Львівщині. Самовисуванець, громадський діяч, правозахисник і підприємець. Сьогодні є радником голови і керівником управління інвестиційної політики Львівської облдержадміністрації.

Між тим, Роман Матис є засновником громадської ініціативи “И так поймут!”, що від 2012 року захищає права україномовного населення на доступ до інформації рідною мовою. Також є учасником Координаційної ради з питань застосування української мови в усіх сферах суспільного життя України при Міністерстві культури України.

5. НАТАЛІЯ ВАН ДОЕВЕРЕН-ГОТЬ

Балотується від політичної сили “Духовна Україна”. Наталія Ван Доеверен-Готь є головною лікаркою шпиталю імені митрополита Андрея Шептицького. 2019 року Наталія Ван Доеверен-Готь претендувала на посаду керівника Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА, втім так і не була призначена. Також займається громадською діяльністю разом з ГО “Львівська правозахисна ініціатива”.

6. ОЛЕГ СИНЮТКА

Народний депутат, член партії “Європейська Солідарність”. Є представником п’ятого президента Петра Порошенка. У 2006-2007 роках обіймав посаду заступника міського голови Львова з питань економіки та соціальної політики. У 2007 році – директор департаменту економічної політики ЛМР. 2007-2014 роки – перший заступник міського голови Львова. Цього ж року став головою Львівської ОДА, на цій посаді він перебував до 11 червня 2019 року.

Народився Олег Синютка 1970 року в селі Куропатники на Тернопільщині. Закінчив Прикарпатський університет в Івано-Франківську, за фахом – вчитель історії. Після служби в армії отримав диплом про другу вищу освіту за спеціальністю “Економіка та управління” в цьому ж виші. 2017 року став лауреатом премії “Людина року” у номінації “Регіональний лідер”. Має дружину та двох дітей – доньку і сина.

7. ТАРАС КЛЬОФА

46-річний Тарас Кльофа – заслужений лікар України, заступник начальника Військово-медичного клінічного центру Західного регіону, учасник бойових дій на Донбасі. Балотується в мери Львова від пропрезидентської партії “Слуга народу”.

Народився Тарас Кльофа 8 квітня 1974 року у Львові. У 1997 році закінчив Львівський медичний університет імені Данила Галицького за спеціальністю “Лікувальна справа”. А вже у 2000 році закінчив Українську військово-медичну академію у Києві за спеціальністю “Хірургія”. За медичним фахом є лікарем-урологом.

2015 року був обраний депутатом Львівської міськради від “Самопомочі”, у 2019 році балотувався до Верховної Ради у мажоритарному окрузі №118, де посів четверте місце. У травні 2020 року Кльофа заявив про вихід з фракції “Самопоміч” через розбіжності у позиціях.

2004 року під час вiйни в Іраку брав участь у миротворчих операціях під егідою ООН. А у 2014 – 2016 роках загалом провів 400 днів у зоні бойових дій на Донбасі. Тут він був провідним 66-го військового мобільного госпіталю, евакуйовував та транспортував поранених. Має орден Данила Галицького за особисту мужність, героїзм та вірність.




8. РУСЛАН КОШУЛИНСЬКИЙ

Руслан Кошулинський – заступник голови партії ВО “Свобода”, від якої і балотуватиметься на мера Львова. Розпочав свою політичну діяльність у 1996 році. У 2010 – 2012 роках був головою фракції “Свобода” у Львівській міській раді, членом постійної депутатської комісії фінансів та планування бюджету. У 2012-2014 роках обіймав посаду заступника голови Верховної Ради України.

Після перевиборів 26 жовтня 2014 року “Свобода” до парламенту не потрапила. Натомість Кошулинський, отримавши повістку, вирушив 2015 року на Донбас. Проходив службу в складі 44-ї артилерійської бригади. Мав звання старшого сержанта.

Того ж 2015-го повернувся з фронту до Львова, аби від “Свободи” взяти участь у виборах мера. Зумів пройти в другий тур, де здобув 36,86% голосів. Утім перемогу здобув чинний міський голова Андрій Садовий, за якого тоді проголосували 61,1 % львів’ян.

9. ІГОР ЗІНКЕВИЧ

Ігор Зінкевич – чинний депутат міськради, засновником громадського об’єднання “Варта-1” та партії “Варта”, яка і висуває його в мери Львова. Став відомим громадськості завдяки спільноті “Варта-1” у соцмережі, яку створили для логістики під час Революції Гідності. За її допомогою львів’яни повідомляли один одного та правоохоронців про правопорушення в місті.

Популярність “Варти-1” зростала також завдяки інформації про кримiнaльні та надзвичайні події в місті. Ігор Зінкевич у 2014-2019 роках працював інженером-програмістом Нацполіції у Львівській області, тож йому першим вдавалось повідомляти про такі випадки.

З жовтня 2019 року перебуває на посаді помічника генерального директора у Львівській національній галереї мистецтв імені Бориса Григоровича Возницького.

10. ІГОР ВАСЮНИК

Ігор Васюник – незалежний кандидат. Балотуватиметься на посаду міського голови Львова вдруге – вперше це сталося в 2015 році.

Народний депутат Верховної Ради сьомого і восьмого скликання, перший раз пройшов у парламент від партії “Батьківщина”, другий – “Народний фронт”. За другої каденції був першим заступником голови Комітету ВР з питань транспорту.

Серед великих підприємств працював на кондитерській фірмі “Світоч” (економіст), на “Нафтогазі” (заступник голови, 2005 – 2006 роки), також був представником Укрзалізниці в Кабміні (2009 – 2010 роки).

Народився Ігор Васюник 1 серпня 1969 року в селищі Великий Любінь на Львівщині. Навчався у Львівському університеті імені Івана Франка на економічному факультеті, у Львівському інституті менеджменту та в Академії державного управління.

11. ОКСАНА ЮРИНЕЦЬ

Йде на вибори від партії “УДАР” Віталія Кличка. 2015 року на місцевих виборах перетендувала на посаду міського голови Львова, набрала 4,4%. На останніх парламентських виборах із незначною різницею програла у мажоритарному окрузі №117 кандидатові від “Голосу” підприємцю Ярославу Рущишину.

Кандидатка економічних наук, професорка НУ “Львівська політехніка”. У Верховній Раді минулого скликання була депутаткою від БПП, хоча є безпартійною.




12. ІГОР ТЕЛІШЕВСЬКИЙ

Депутат Львівської міської ради. Балотуватиметься від політичної партії “За майбутнє”. Є головою громадської організації “Центр досліджень взаємодії громад”.

13. НАЗАРІЙ БРЕЗІЦЬКИЙ

Засновник громадської ініціативи “Ідея міста”, на вибори йде як самовисуванець. Відомий передовсім як громадський діяч і волонтер. Також займається бізнесом.

14. ІГОР КУЗЬМАК

Член правління Національної Спілки архітекторів України та член Спілки архітекторів Львівської області. Іде на вибори від партії “Народний Рух України”. Очолював Львівське міське управління земельних ресурсів (Держкомзем України). Лідер – ГО “Форум Львів і майбутнє”, керівник робочої групи “Перспектива”.

15. ЮРІЙ БУНЬ

52-річний власник стоматологічних поліклінік на Львівщині та Тернопільщині. Кандидат медичних наук, доцент. На посаду мера Львова його висуває партія “Громада та закон”. Також він є керівником ГО “Спілка стоматологів України”. Окрім того, він змагався за посаду ректора Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.

Наразі працює завідувачем кафедри хірургічної стоматології у приватному виші Львівського медичного інституту.

16. ОСТАП СТАХІВ

35-річний Остап Стахів – львівський активіст, голова громадської організації “Ідея нації”. 2015 року був кандидатом на посаду мера Винників від “Радикальної партії”. У 2019 році балотувався у Львові до Верховної Ради.

Набув певної популярності серед львів’ян під час карантину. Чоловік відвідував лікарні Львова та інших міст, знімаючи візит на камеру. Таким чином він переконував громадськість у тому, що пандемія коронавірусу – це вигадка. За період карантину йому вдалося суттєво наростити кількість прихильників.