Фонтан «Кульбаба» на площі Галицькій відреконструюють за чотири мільйони

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

У 2019 році у Львові планують відремонтувати фонтан «Кульбаба», який знаходиться на площі Галицькій. На це з бюджету міста передбачено чотири мільйони гривень. Про це повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

Як пише Твоє Місто, фонтан планували реконструювати ще минулого року, тоді передбачалось, що це коштуватиме 1,5 млн грн.

Голова Галицької райадміністрації Львова Андрій Зозуля каже: «Фонтан має своє технічне обладнання. Саме його і хочуть замінити. А зовнішній вигляд залишитися таким же. Оновлять хіба що пошкодженні елементи. Також частина суми піде на підсвічування фонтана та його благоустрій».

У 1880 році на площі Галицькій, де зараз стоїть фонтан «Кульбаба»,  з’явилась криниця з фонтаном та скульптурою героїні однойменної балади поета Адама Міцкевича – Світезянки (німфа озера Світязь) авторства польського скульптора Тадеуша Блотніцького (1858-1928). Скульптуру він створив на замовлення львівського магістрату. Світезянка безслідно щезла з площі приблизно у 1950 році.

Замість німфи криницю прикрасили скульптурою хлопчика, автор якої невідомий. Схожу скульптуру дослідники знайшли на Личаківському цвинтарі на могилі юнака, який трагічно загинув. Орієнтовно у 1970 році цю скульптуру демонтували, а за кілька років тут встановили абстрактну композицію «Кульбаба» роботи львівського художника Олега Микити.

 

Як розповів голова Галицької районної адміністрації Андрій Зозуля, у 2019 році на території Галицького району цьогоріч заплановано виконати капітальний ремонт на вулицях: Татарська, Липова Алея, Богдана Хмельницького (від вулиці Детька до вулиці Татарської). Окрім цього, обіцяють виконати капітальний ремонт дворів на вулицях: Свєнціцького, 5, 7, 9, 11; Куліша, 6б; Івана Франка, 46−52; Зарицьких, 40.

«Також планується провести роботи щодо реконструкції фонтану «Кульбаба» на пл. Галицькій. У цьому році в рамках Громадського проекту заплановано облаштувати територію, прилеглу до коледжу ім. Івана Труша, для можливості комфортного і естетичного відпочинку студентів трьох навчальних закладів», — повідомив він.

Загалом у бюджеті розвитку міського бюджету на 2019 рік для Галицької районної адміністрації передбачено 30 млн грн. Зокрема, на ремонт доріг, тротуарів, внутрішньоквартальних доріг, ремонт дворів, зупинок громадського транспорту, облаштування громадських просторів, дитячих майданчиків передбачено 22,05 млн грн.

Нагадаємо, торік коштом міста відновлено роботу двох фонтанів у Галицькому районі Львова: фонтану «Криниця з левами», який не працював більше 70 років, та фонтану «Водолій», який не працював більше 20 років.

Новини партнерів:

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР