П’ятниця, 19 Квітня

Фокін увійшов в Тристоронню контактну групу після того, як онука познайомила його із Єрмаком

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Марія Фокіна, онука першого прем’єр-міністра Вітольда Фокіна стверджує, що познайомила дідуся із керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком та причетна до рішення свого родича увійти до складу Тристоронньої контактної групи у Мінську. Про це Марія Фокіна розповіла в ефірі програми “Світське життя”.

«Ви знаєте я сама особисто познайомила мого дідуся з Андрієм Єрмаком. Бо це мій друг. І це було наше особисте рішення, щоб дідусь почав займатися цим (питанням Донбасу в ТКГ)».

За словами Фокіної, дідусь не знав, що його онука дружить із керівником ОП. «Він не знав, що Андрій Єрмак це мій добрий друг дитинства. І Андрюші якраз потрібна була допомога із ситуацією (з Донбасом)».

Марія запевняє, що погляди Єрмака та першого прем’єра у питанні Донбасу схожі. “Він не любить пресу, але вони знайшли спільну мову із Андрюшою, Андрієм Борисовичем, як вони можуть закінчити цю вiйну». Вона також додала, що дружить із Єрмаком із часу, коли їй було 18. “Бачимось досить часто (із Єрмаком), навіть зараз”, – сказала Фокіна.

Вона також прокоментувала негативну реакцію українського суспільства на заяви Фокіна про Донбас: «Мені здається, дідусеві, як сказати м’якше, без різниці, що там про нього говорять. Він знає, що він робить. Він чітко, розумно підходить до своїх питань. От і все».

Дівчина додала, що Фокін соцмереж не читає, тому, ймовірно, негативних дописів щодо своїх заяв не бачив.

Нагадаємо, 18 серпня президент Володимир Зеленський увів до складу делегації України для участі в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі прем’єр-міністра України в 1990-1992 роках Вітольда Фокіна. Згідно з документом, Зеленський визначив Вітольда Фокіна першим заступником глави делегації (за згодою).

З часу свого призначення Фокін встиг зробити кілька скaндальних заяв, зокрема висловив думку про необхідність їхати на Донбас і запрошувати людей сюди. Фокін також не виключав прямих переговорів із окупaційними адміністраціями та піднімав питання загальної амнiстiї.