Понеділок, 16 Грудня

“Диявол по сусідству”: вийшов трейлер Netflix про українця, котрий вбив 28 тис. євреїв

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та сторінку в Instagram

Netflix опублікувала трейлер документального серіалу “Диявол по сусідству”. Це історія звичайного американського громадянина Івана Дем’янюка, уродженця України, який приховував від усіх те, що в часи Другої світової війни служив в СС і виконував вбивства євреїв у концентраційному таборі. За час німецької окупації Дем’янюк знищив близько 28 тис. євреїв, передає 032.ua.

Про це компанія Netflix повідомила в анонсі до картини.

Головний герой серіалу видавав себе за звичайного автомеханіка на пенсії. Але в 1970-х його звинуватили у співпраці з СС у роки Другої світової війни та у тому, що під час Голокосту він працював у польському таборі смерті Треблінка. Іванові Дем’янюку тоді було 20 років і він безпосередньо керував машинами, які подавали газ в камери, та виявляв особливу жорстокість до ув’язнених.

Документальний серіал намагається пролити світло на справу Дем’янюка, якого називали дияволом і “Іваном Грозним”. Суд над ним проходив в Ізраїлі. Обвинувачений заявляв про свою невинність: “Моє серце є чисте”, — говорив Дем’янюк в залі суду. Але чимало свідків у суді стверджували зворотне.

 

У 1988 році Дем’янюка засудили до страти, але згодом покарання скасували через нестачу доказів.

У 2001 році справу поновили, а через 8 років його видали Німеччині. Німецька сторона підтвердила достовірність документів, які підтверджували, що Дем’янюк таки працював в СС. Його звинуватили у вбивстві майже 28 тисяч євреїв. Він помер у 2012 році.

Дата виходу серіалу від Netflix 4 листопада 2019 року.

До речі

Син Дем’янюка Іван (Джон) Дем’янюк молодший, який проживає в США, відізвався на смерть: «Мій батько спочив у Бозі як жертва радянської та німецької брутальних систем. Він любив життя, родину й людство. Історія доведе, що Німеччина використала його як цапа-відбувайла, аби перекласти на безпомічного українського військовополоненого провину за вчинки нацистів».

Після смерті Івана Дем’янюка родичі просили, щоб його поховали в Сполучених Штатах, де він жив. Єврейські організації були проти цього, стверджуючи, що його поховання стане центром неонацистської діяльності. Та через нові відкриті факти, про ймовірну помилку феміди, урядовці погодилися і 31 березня 2012 року Івана (Джона) Дем’янюка таки поховали у США. Заради уникнення конфронтації, родина і урядовці не оприлюднювали місце поховання, хоча, вірогідно, це є українська частина кладовища Бруклін Гайтс у штаті Огайо.

Новини партнерів:
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР