П’ятниця, 19 Квітня

Дрогобич переміг на Open Data Award: що це означає для міста

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

900-річне місто Дрогобич, що на Львівщині, славиться не лише старовинними церквами, найстарішим солевиварювальним заводом у Європі та нафтопереробкою. Дрогобич тепер є одним з драйверів впровадження в Україні відкритих даних.

Місто стало переможцем національного конкурсу з відкритих даних Open Data Award. Цей конкурс визначає міста-лідери, що найбільше сприяють розвитку відкритих даних в Україні, йдеться на сайті міськради.

За результатами відбору професійного журі, Дрогобич увійшов до фіналу національного конкурсу з відкритих даних «Open Data Awards» у номінації «Open Data City Awards».

За попереднім рішенням журі у фінал увійшли 4 міста: Львів, Дніпро, Вінниця, Дрогобич.

Окрім цього, 8 вересня, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook привітав переможців конкурсу “Open Data Awards”, зокрема й Дрогобицьку міську раду з перемогою у номінації “Open Data City Awards”.

«Відкриті дані здатні зробити українську економіку сильнішою. Лише минулоріч вони збагатили державний бюджет на 700 мільйонів доларів, а потенціал – щонайменше вдвічі більше! Тому я вітаю будь-які ініціативи з популяризації теми відкритих даних, які відбуваються в Україні. І вчора сталася одна з таких подій – Open Data Forum 2018. Вітаю усіх переможців! Бажаю й надалі демонструвати лідерство у проектах на основі відкритих даних. Вашими зусиллями Україна стає сучасною та сильнішою. Успіхів!», — йдеться у зверненні Володимира Гройсмана.

У ще 4 номінація Конкурсу перемогу отримали:

  • Open Data Social Impact Award — за найбільший соціальний вплив використання відкритих даних — Офіс ефективного регулювання BRDO.
  • Open Data Business Award — за найефективніше використання відкритих даних для трансформації бізнесу — СЕТАМ.
  • Open Data Leader Award — за найвищі особисті заслуги у розвитку відкритих даних — Оксана Маркарова, в. о. Міністра фінансів України.
  • Open Data Government Award — за найвищі стандарти публікації відкритих даних центральними органами управління — Верховна Рада України.

© drohobych-rada.gov.ua

Подія організована Державним агентством з питань електронного урядування України в партнерстві з проектом Фонду «Євразія» «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах»/TAPAS, за підтримки USAID i UK AID.

Прибуток від прозорості

Як писала Економічна Правда раніше, у Дрогобичі відкрили дані про землю, комунальну власність, містобудівну документацію, роботу закладів освіти та охорони здоров’я, опублікували перелік підприємств. Завдяки таким крокам інвестиційна привабливість міста зросла.

“Бізнес тонко відчуває поступ та прозорість роботи міськради. У Дрогобич повертаються інвестори, яким відмовили за попередні періоди. Я нарахував десять закладів харчування, які відкрилися у Дрогобичі за останні два роки. Це ще один показник покращення міської екосистеми”, — підкреслює начальник відділу інформаційних технологій та аналізу Дрогобицької міськради Станіслав Гайдер.

Завдяки системі “Дрогобич — Smart City” місто з 2016 року щорічно залучає ззовні близько 30 млн грн на інфраструктуру, житло, комунальні установи.

Після запровадження сервісу “Відкрита реклама” прибуток від здавання в оренду рекламних площ збільшився вдвічі. За 2016 рік місто заробило 176 тис грн, а за 2017 рік, після запуску порталу, — 350 тис грн.

На сервісі опублікували дані про всю законну рекламу. Мешканці перевіряють і якщо на мапі нема об’єкта, інформують міськраду. Підприємець узаконює цю рекламу або знімає її. Аналогічні сервіси відстежують виїзну торгівлю і МАФи. За короткий час вдалося вивести з тіні десятки незаконних торгових споруд.

“Кожен ресурс впливає на екосистему міста. Якщо активісти за допомогою наших антикорупційних ресурсів знайшли завищені ціни під час закупівель, незаконне виділення землі, неякісних виконавців, то це позитивно впливає на бюджет міста.

Проект “Дрогобич — Smart City” відкриває неймовірні речі для громадян: від надання послуг до контролю міської ради, а владі дає можливість будувати містки, а не стіни, з громадою та бізнесом”, — зазначає Гайдер.

На його думку, якщо місто хоче стати інвестиційно привабливим, то воно повинне відкривати дані. Тоді інвестор зможе отримати всю інформацію в інтернеті.

“Недавно право на оренду приміщення отримав банк, якого досі не було в Дрогобичі. Він запропонувавши найвищу ціну. Торги відбувалися через електронний аукціон”, — підкреслює Гайдер.