П’ятниця, Квітень 20

Дослідження: До українців прихильно ставиться лише 24% поляків

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Поляки найтепліше ставляться до чехів, італійців, американців, англійців, словаків та угорців, натомість найменш привітно вони сприймають арабів, ромів та росіян. Про це йдеться у найсвіжішому опитуванні Центру дослідження громадської думки (CBOS), пише Gazeta Prawna..

Понад дві п’ятих анкетованих поляків (від 42% до 44%) найбільш позитивно ставляться до чехів, італійців, американців, англійців, словаків та угорців. Трохи менше респондентів – понад одна третя – прихильно сприймає іспанців, норвежців, греків та шведів (від 34% до 40%). Натомість щотретій опитаний позитивно ставиться до японців та французів (по 33%).

За інформацією CBOS, до цих народів позитивне ставлення поляків виразно переважає над негативним. У свою чергу, щодо інших народів в опитуванні переважає скоріше неприхильність, а також порівняно часто прихильність.

Троє з десяти анкетованих (30%) позитивно ставляться до німців, а негативно – понад одна третя (36%). Порівняно тепло поляки сприймають литовців (28%), водночас неприхильність до них відчуває 25%.

Приблизно щочетвертий респондент тепло ставиться до латвійців, китайців, євреїв та українців (по 24%). Водночас прихильність та неприхильність до латвійців є на подібному рівні (24% проти 22%). Натомість щодо інших народів у цій групі більшою чи меншою мірою переважає неприхильність (від 31% у випадку китайців до 40% у випадку українців).

 

Тільки одна п’ята анкетованих тепло ставиться до в’єтнамців (21%), білорусів (21%), сербів (19%) та росіян (18%). Водночас неприхильно до них ставиться 49% респондентів.

Понад половина анкетованих найменшу симпатію відчуває до ромів (59%) та арабів (62%). Позитивно до них ставиться порівняно небагато осіб (12% до ромів та 10% до арабів).

Проти минулого року помітне погіршення ставлення майже до усіх народів в опитуванні. Автори дослідження стверджують, що це результат скоріше зменшення прихильності, ніж збільшення неприхильності.

Ставлення поляків дуже погіршилося до німців та українців – нині воно найменш позитивне приблизно за останні десять років, – підкреслили автори дослідження.

На ставлення поляків до інших народів впливає, передусім, рівень освіти та розміри населених пунктів. Особи з ліпшою освітою частіше прихильно ставляться до інших народів, також випускники вишів порівняно менше відчувають до них неприхильність. Крім того, жителі більших населених пунктів частіше позитивно ставляться до інших народів, а в цілому менше з неприхильністю.

Нагадаємо, уже зафіксовані випадки, коли українських громадян через національність жорстоко били у Польщі. Не дружньо поводяться поляки і на території України. Так, у с. Микуличин Івано-Франківської області польський турист зняв з садиби, в якій відпочивав, червоно-чорний прапор – і лише через принципову позицію господаря будинку поляк все ж повісив стяг назад. А зовсім недавно у Тернополі 19-річний студент з Польщі взагалі публічно спалив український Герб, після чого СБУ водворила його за межі країни.


Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР