Неділя, Березень 24

Допрем’єрний показ фільму «Крути 1918» у Львові пройшов з аншлагом

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Допрем’єрний показ українського фільму «Крути 1918» у Львові відбувся 31 січня в переповненому залі. Спеціально приїхала на зустріч із глядачами знімальна група, третина з якої – львів’яни. Про це інформує Радіо Свобода.

“Глядачі у Львові і Дніпрі найбільш гарні. Тому ми тут. А прем’єра фільму буде з 7 лютого по всій країні”, – розповів режисер Олексій Шапарєв.

Фільм «Крути 1918» почали знімати у 2017 році. Це історичний екшн за реальними подіями історичного бою на залізничній станції Крути взимку 1918 року між силами УНР (де були київські студенти й гімназисти-добровольці) і більшовиками.

Бій відбувся 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути, тривав близько п’яти годин. Загонові київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», а це від 300 до 400 осіб, протистояв чотирьохтисячний підрозділ російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова. Українці призупинили наступ ворога. Від 300 до 400 молодих українських героїв загинули.

27 студентів і гімназистів потрапили після бою в полон до більшовиків, їх катували і розстріляли. За сценарієм фільму, на тлі цих важких подій є й романтична лінія. Двоє братів – Андрій і Олекса Савицькі – закохуються у Софію. Олекса загинув, виконуючи важливе політичне завдання, Андрій вижив у важкому бою під Крутами.

 

“Справді важко було працювати, особливо взимку у мінус 18-20 градусів. Мій герой Андрій – пацифіст, але коли потрібно було стати на захист країни, він це зробив. Так, як і зараз це відбувається”, – говорить актор Євген Ламах.

“Було насправді дуже холодно. Сльози замерзали на обличчі. Найважче – сцени боїв у полі. Температура було -20 а то і більше. А ми – у костюмах – пальтах, валянках, із холодною зброєю в руках. Але вдалося відтворити усе, що було тоді – 100 років тому була така сама люта зима, але це вже було не кіно а справжнє життя”, – каже Євген.

Автори фільму наголошують, що хотіли провести паралель між подіями 1918 року і сьогоденням, коли українські бійці захищають Україну на Донбасі.

У цілому, за словами режисера, у зйомках було задіяно близько 1,5 тис. людей, у тому числі 150 бійців Національної гвардії України.

Зйомки стрічки “Крути 1918” відбувалися в Києві та Київській області, а також у Межигір’ї (резиденції колишнього президента Януковича), де було відтворено французькі локації (репортаж зі знімального майданчику дивіться на “Відеотеці”). Станцію Крути, що розташована в Чернігівській області, знімали в селі Сигнаївка на Черкащині. У зйомках було задіяли близько 2 тис. одиниць зброї.

Більшість зйомок відбувалася на вулиці в жовтні-грудні 2017-го, а знімальні зміни могли тривати близько 12 год.

Бюджет фільму склав 52 мільйони гривень, половину грошей надали з державного бюджету. Над музичним і звуковим оформленням фільму працювала група італійських фахівців.

Новини партнерів:

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР