Неділя, Вересень 15

Десятки львівських школярів записали відеоролики для боротьби з суржиком

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та сторінку в Instagram

Близько півсотні львівських школярів зняли Youtube ролики на тему “Антисуржик”. У них розповіли, як замінювати суржикові слова правильними відповідниками, пише Gazeta.ua.

“Учням задала таке домашнє завдання на одному з уроків української мови”, – розповідає учитель школи ThinkGlobal Lviv Іванна Рижан, яка попросила учнів розповіли про негативний вплив суржику на мовлення.

Впродовж двох тижнів школярі спостерігали за мовними ситуаціями в побуті та інформаційному просторі, фіксуючи поширені помилки і вживання суржикових слів.

“Мали спостерігати за викладачами, батьками, читати вивіски на зупинках і шукати помилки у телепрограмах. Виконали завдання за півтора тижні”.

Ролики учні з батьками та вчителями знімали на телефони. За участь у проекті отримають призи.

“Упродовж року школярі збирають паперові кепси, які потім зможуть обміняти на подарунки за рахунок школи”, – пояснює вчитель.

 

Серед кількох десятків учнів свої відео зняли і сини мера Львова Андрія Садового – Йосиф і Михайло.

Всі завершені відеоролики опубліковані на Youtube-каналі Іванни Рижан.

До речі, на офіційному сайті української мови можна ознайомитись із сучасним правописом, правописом “клясичним” та 2007 року. Тут є усі правила, що стосуються української мови, підручники, а також культурні особливості (колядки, щедрівки тощо).

Корисним є розділ “Антисуржик”, де можна дізнатись, що “бабочки” не порхають в животі, а “віддиху” від постійного вдосконалення мови не буває.

Новини партнерів:
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР