Чорнобильська АЕС офіційно отримала новий конфайнмент вартістю 1,5 млрд євро

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та сторінку в Instagram

Новий безпечний конфайнмент (НБК), що повинен покриває собою старе «Укриття» на Чорнобильській АЕС, пущено в експлуатацію.

На реалізацію проекту було зібрано 1,5 млрд євро. Про це повідомив старший радник з зовнішніх зв’язків у країнах Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) Антон Усов на своїй сторінці у Facebook.

Внесок ЄБРР склав понад 700 млн євро.

Постійний саркофаг на ЧАЕС був переданий в експлуатацію українській стороні, і відтепер українська сторона відповідає за обслуговування конструкції, а також за демонтаж первинного саркофага, зведеного відразу після аварії.

«Через 22 роки після організації Чорнобильського Фонду Укриття, Новий безпечний конфайнмент пущений в експлуатацію і передається Україні. Міжнародне співтовариство зібрало 1,5 млрд євро на реалізацію проекту. Внесок ЄБРР склав понад 700 млн євро. НБК прослужить мінімум 100 років і допоможе вирішувати завдання розбирання саркофага над 4 реактором», – написав Усов у Facebook.

Спустя 22 года после организации Чернобыльского Фонда Укрытие, Новый Безопасный Конфайнмент пущен в эксплуатацию и…

 

Gepostet von Anton Usov am Mittwoch, 10. Juli 2019

Президент України Володимир Зеленський заявив, що вже підписав указ, спрямований на перетворення Чорнобильської зони відчуження “на одну з точок зростання України”, створення “зеленого коридору” для туристів та усунення передумов для корупції. Про це він заявив під час робочої поїздки на ЧАЕС того самого дня.

Він наголосив, що Чорнобиль треба показати світу – науковцям, екологам, історикам, туристам. Також глава держави вручив ордени “Золота зірка” Героя України ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС Олексію Ананенку, Валерію Беспалову ти сину ліквідатора Бориса Баранова.

Раніше повідомлялося, що ЧАЕС у березні 2019 року оголосила тендер на демонтаж нестабільних конструкцій об’єкта «Укриття».

Нагадаємо: у квітні 2018 року «Укрбуд» оголосив про закінчення першого етапу будівництва сховища у Чорнобильській зоні. Через рік у квітні 2019 року було побудовано залізницю, що сполучатиме вже існуючу мережу з Централізованим сховищем відпрацьованого ядерного палива.

Новини партнерів:
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР