Через напруженість з Україною польський уряд відклав капремонт Меморіалу Орлят

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Всупереч планам польського уряду капітальний ремонт Меморіалу львівських орлят у Львові проводитися не буде – через напруженість у відносинах з Україною.

Про це повідомляє RMF 24 з посиланням на джерела.

Польська сторона, попри закладені у бюджеті кошти на капітальний ремонт Меморіалу орлят, вирішила не просити Київ про згоду на цей ремонт, а обмежилася лише запитом на проведення косметичних робіт.

Для здійснення більш серйозних робіт на цвинтарі потрібна згода на рівні міністерств. Для виконання косметичного ремонту достатньо і згоди місцевої влади Львова.

За неофіційними даними, причиною такого кроку є небажання польського уряду відкривати поле для чергового потенційного конфлікту з Україною.

 

В рамках реставраційних робіт на Меморіалі орлят планують замінити відпалу штукатурку та оновити фарбу. Під час капітального ремонту мали б замінити кам’яні елементи.

Нагадаємо, у серпні 2017 р. МЗС України вручило ноту протесту послу Польщі в Україні Янові Пєкло у зв’язку з намірами польської сторони розмістити на сторінках нового паспорта Польщі зображення так званого «цвинтаря Орлят» на території Личаківського кладовища у Львові.

Цвинтар орлят – це польський військовий меморіал у Львові. “Львівські орлята”, учасники боїв проти ЗУНР (1918–1919) та проти більшовиків (1920), були поховані на “Цвинтарі захисників Львова”, що становить частину Личаківського кладовища. Меморіал було відновлено і відрито у 2005 році за участю президентів Польщі і України.

Новини партнерів:

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР