Середа, Березень 20

Більше тисячі осіб отримали безкоштовно одяг у благодійній крамниці цього року

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Від початку року 1 204 малозабезпечені особи отримали одяг безкоштовно у благодійній крамниці, 851 видач одягу безпритульним людям було здійснено в Осередку підтрмки ім. Кофоеда.

Про це інформує львівська спільнота «Емаус-оселя» на своїй сторінці у Фейсбуку, передає Dyvys.info.

Нагадаємо, що спільнота намагаєтьсая перевикористати всі речі, які віддають львів’яни, части речей йде потребуючим.

«Частину речей реалізуємо у благодійних крамницях, щоб генерувати кошти на соціальні проекти. Усі речі, які непридатні до використання, але можна здати як вторсировину, ми здаємо на переробку», – інформує спільнота.

Збір речей та контейнери для одягу

Як і інші спільноти “Емаус” в цілому світі, “Оселя” також займається тим, що збирає від населення непотрібні їм речі – меблі, одяг, посуд, книги та інші речі домашнього вжитку. Кожного дня два вантажні автомобілі організації здійснює виїзди на виклики мешканців Львова, а також ми приймаємо речі у Винниках (вул. І. Франка, 53 а) або у Львові (вул. Угорська, 2). У листопаді 2013 року було встановлено у місті контейнери для збору одягу, взуття, книг. Сьогодні їх є 23 у різних частинах міста. “Оселя” була першою організацією, яка започаткувала практику контейнерів для одягу в Україні. Такою діяльністю ми намагаємося вберегти речі, які непотрібні одним людям, речі можуть послужити ще комусь, а не бути викиненими на смітник.

Важливою є екологічна складова цієї діяльності. Зібрані речі мешканці спільноти та волонтери сортують, ремонтують при необхідності, і реалізують у благодійних крамницях або віддають малозабезпеченим, безпритульним людям в Осередку підтримки, переселенцям.

Непридатний до використання одяг, «Оселя» здає на переробку. Кожного року здамо кількасот тонн одягу, які за інших обставин могли б опинитися на сміттєзвалищах. Таким чином “Оселя” робить у місті велику екологічну роботу, за допомогою якої ще й одночасно вирішує соціальні проблеми.

Благодійна крамничка “Емаус – Оселя”

Благодійні крамниці – це крамниці, які продають в основному вживані речі, які їм жертвують люди, з метою збору коштів для благодійності. Благодійна крамничка “Емаус-Оселя”є основним джерелом утримання Спільноти та проведення акцій солідарності. У крамниці можна придбати вживані меблі, одяг, посуд, предмети побуту та інші речі, які віддають для благодійних цілей мешканці Львова та Винник.

Придбавши у речі, Ви допоможете 25 бездомним людям, які живуть і працюють в Спільноті, 100 бездомним, які кожного тижня отримують гарячі обіди біля Порохової вежі, 30-40 особам, які отримують санітарно-гігієнічні послуги в Осередку підтримки безпритульних людей ім. Кофоеда та 400 потребуючим, для яких організовуємо Різдвяні вечері та Великодні сніданки.

 

За час діяльності, крамниця «Емаус – Оселя» стала чимось більшим, ніж місцем, де люди купляють вживані речі. Крамничка позиціонуэться як культурний осередок, де можна з користю і приємністю провести час. Тут гуртується коло друзів «Оселі» та активних громадян Винник. У крамниці проводяться різні заходи для  клієнтів, вечірні перегляди кінофільмів, різноманітні майстер-класи, концерти та літературно-мистецькі зустрічі.

Крамничка знаходиться за адресою: м. Львів-Винники, вул. І. Франка, 53а (їхати маршрутним таксі №36).

Осередок ім. Г. Кофоеда

Осередок підтримки безпритульних людей ім. Ганса Кофоеда – це центр, який надає санітарно-гігієнічні послуги, а також послуги харчування, прання, видачу одягу, стрижки і т.д людям, які живуть на вулиці чи в умовах, коли не можуть собі забезпечити цього.

«Оселя» створила такий Осередок через звернення багатьох людей. Під час роздачі їжі в центрі міста люди постійно запитували чи можна в «Оселі» помитися, попрати одяг. У місті Львові на той час не було закладу, де безпритульні люди могли б отримати санітарно-гігієнічні послуги, а це є однією з найбільших їхніх потреб. Брудний, зношений одяг, неприємний запах вказує на те, що людина має проблеми. Безпритульні люди соромляться свого зовнішнього вигляду, тому намагаються триматися осторонь від людей, менше контактувати, щоб уникнути зневажливих поглядів. Це веде до ізоляції, стрімкого падіння самоповаги та зрештою до соціального виключення. Для того, щоб почати змінювати своє життя, потрібно насамперед привести до ладу свій зовнішній вигляд, так, щоб не було за себе соромно.

Осередок був створений у лютому 2008 року за прикладом Підвалу Кофоеда в Копенгагені, та завдяки фінансовій підтримці Школи Кофоеда.

Так само як до Підвалу Кофоеда в Копенгагені, в Осередок приходять безпритульні люди, щоб помитися, попрати свій одяг, підібрати новий, постригтися, поїсти, отримати консультацію соціального працівника або просто посидіти і випити чаю в безпечному середовищі, зібратися з думками після вулиці. Соціальний працівник інформує людей про те, де і яку допомогу можна отримати, розповідає про можливість ресоціалізації в Спільноті. Осередок обладнаний душовою кабіною, пральною і сушильними машинами. Безпритульні люди тут також можуть долучитися до розповсюдження вуличного журналу “Просто неба”. Осередок має на меті не лише забезпечити первинні потреби людей, але й стати проміжною ланкою для безпритульних людей у їхньому поверненні з вулиці в суспільство.

Кожного дня Осередок обслуговує від 30 до 50 осіб. Детальніша інформація про кількість наданих послуг у річних звітах «Оселі».

Адреса Осередку: м. Винники, вул. Винниченка, 3

Джерело: Спільнота взаємодопомоги “Емаус-Оселя”

Новини партнерів:

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР