Біля Органного залу у Львові облаштували громадський простір

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

У Львові біля Органного залу облаштували громадський простір, який є частиною проекту реконструкції вулиці Бандери «Вулиця для всіх». Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив заступник директора Львівського органного залу Тарас Демко, передає Tvoemisto.tv.

Авторами композиції простору стали архітектор управління архітектури та урбаністики ЛМР Антон Коломійцев та архітектор НУ «Львівська політехніка» Роман Крушельницький.

© city-adm.lviv.ua

«Реалізували першу частину робіт відповідно до проекту простору, який розробили у межах “Вулиці для всіх”. Загальна вартість робіт і матеріалів склала приблизно 360 тис. грн. Ще плануємо встановити ліхтар, кадки для висадки дерев, чотири велостійки, смітники, антипаркувальні стовпці та облаштувати благоустрій навколо новоствореного простору», — розповів у коментарі Tvoemisto.tv менеджер проектів КУ «Інститут міста» Максим Терлецький.

Крім цього, КУ «Інститут міста» оголосив відкритий тендер на проведення другої частини ремонтних робіт на території Органного залу та закупівлю вуличних меблів. Зокрема, тут планують замінити пошкоджену плитку та зробити зелену смугу з міскантуса. Попередньо в межах робіт біля Органного залу по периметру фасаду будівлі встановили прожектори. За словами Максима Терлецького, їхня вартість становила приблизно 50 тис. грн. Загальний план організації простору навколо Будинку органної та камерної музики у Львові можна переглянути за посиланням.

Нагадаємо, що раніше біля Органного залу облаштували пішохідну зону, а у липні на початку вулиці Бандери та прилеглих запрацювала нова організація руху транспорту. Крім цього, у межах проекту «Вулиця для всіх» навпроти Львівської політехніки облаштовують 50 м тротуару з кишенями для парування та оновленою плиткою.

Відновлена ділянка тротуару

До слова, у жовтні в Будинку органної і камерної музики відбудуться 26 подій, пише Львівська Пошта.

Спеціально для вас його працівники готують симфонічні полотна, концерт для Телеграм-бота, фортепіано в чотири руки, вокальний ансамбль, виступи “Кримського Моцарта”, квартету з Парижа і ще багато органної музики та унікальних тематичних концертів.

 

Органні концерти

У жовтні відбудуться 16 органних концертів, деякі з них – із унікальною програмою. 5 та 6 жовтня гостем Органного залу стане Роман Стефанко, в минулому – відомий львівський хормейстер, а нині – органіст зі Швеції. Він презентує слухачам програму з творів українських, американських, німецьких і шведських композиторів, а також зіграє власну сюїту на основі лемківського фольклору “Голоси Карпат”.
Музику можна не тільки слухати, але й бачити. Це доведуть 7 жовтня органістка Надія Велико та відеохудожник Альберт Врубель своїм “Органним шоу”. 9 жовтня Надія Величко зробить подарунок усім правникам, зігравши концерт із творів композиторів-юристів. 13-го відбудеться її класичний органний концерт із творів Йоганна-Себастьяна Баха. Що писали і виконували органісти всіх часів у Львові, дізнаємося на ланч-кон­церті 21 жовтня. А 24 жовтня органістка виконуватиме лише перевірені часом шедеври.

Солістка органного залу Олена Мацелюх матиме цього місяця шість концертів. 4 жовтня в її виконанні прозвучать органні твори Баха. 7, 11 та 18 жовтня разом із запрошеними солістами під супровід живого живопису вона зіграє улюблений цикл “Пори року” Антоніо Вівальді. 14 жовтня слухатимемо французьку органну музику, а 27-го ланч-концерт Олени Мацелюх буде присвячений токатам. Хочете почути, як звучить Гімн України чи Євросоюзу на органі? Тоді 23 жовтня відвідайте сольний концерт виконавиці з Латвії Ліги Деюс.

Органістка із Санкт-Петербурга Ольга Жукова матиме речиталь 11 жовтня, де гратиме твори Пярта, Баха, Ґласа, Алена. Перед тим, 10 числа, вона виступатиме разом із A capella Leopolis. Ансамбль, який славиться своїм високим рівнем історично інформованого виконавства, заспіває Реквієм Дюрюфле та Salve regina Пярта.

Оркестрові проекти

У жовтні на гостей Львівського органного залу чекатиме кілька симфонічних концертів. Зокрема, 19 жовтня Український фестивальний оркестр виступатиме зі скрипалем із Німеччини Олександром Пільченим. Він гратиме на бароковій скрипці з жильними струнами “Кончерто ґроссо” Вівальді, а також Генделя й Авісона. Вже за два дні, 21 жовтня, скрипаль постане в ролі композитора, твір якого разом із оркестром виконуватимуть… самі відвідувачі! “Концерт для ансамблю, публіки і Телеграм-бота, або Будь ласка, не вимикайте ваші мобільні телефони” – це ультрасучасний перфоманс, абсолютно вільний від будь-яких правил та умовностей.

“Музика великих потрясінь” звучатиме два вечори поспіль – 27 та 28 жовтня. Ukrainian Festival Orchestra разом із диригентом з Великобританії Максимом Рисановим та віолончелісткою з Угорщини Дорою Кокаш виконають твори про людські трагедії та перемоги. Дора солюватиме в Концерті для віолончелі Евдарда Елґара, написаному після Першої світової війни. В другому відділі концерту прозвучить Симфонія №5 Серія Прокоф’єва, яку композитор закінчив у 1944 році.

Новини партнерів:

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР