Субота, Березень 23

Археологи розповіли про дослідження ділянки, де будують меморіал Небесній сотні

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

«Рятівна археологічна служба» завершила дослідження ділянки на вул. Кривоноса у Львові, де будують меморіал Небесній сотні. Про знахідки розповіли в прес-службі «Рятівна Археологічна Служба», передає Твоє Місто.

Восени археологи здійснювали нагляд за земляними роботами з влаштування фундаментів стели і колон і виявили яму з останками шести людей. Вочевидь, кістки були перепоховані в процесі земляних робіт з терасування схилу у ХІХ ст. і можуть бути пов’язані з похованнями на верхній терасі, які виявили раніше, кажуть археологи.

«Попередні обстеження ділянки провели ще в 2016 році. Тоді, зокрема на верхній терасі, вдалось віднайти поховання XVІІІ ст. Цього року, у квітні, продовжили роботи», – розповідає керівник проекту археолог Микола Шніцар.

 

© city-adm.lviv.ua

Також археологи зафіксували сліди терасування схилу першої половини ХІХ ст, що значною мірою відрізнялося від сучасного рельєфу ділянки. А ще – виявити залишки викладених з каменю підпірних стінок двох терас. Перед цим ще одну підпірну стінку виявили у 2016 році.

Першу частину меморіалу Небесній сотні – площу з меморіальними спорудами – мають відкрити у лютому 2019 року. Другу частину – міст над вулицею Кривоноса – зведуть трохи пізніше.

Нагадаємо, у Львові хотіли відкрити ще один меморіал Небесній сотні – на Сихові. Але міська рада погодила там будівництво громадського простору, що підтримали мешканці району, окрім деяких.

Новини партнерів:

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР