Середа, Березень 20

Юліан Чаплінський: Якою має бути сучасна церква з погляду архітектури?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Найважливіші будівлі в історії цивілізації – це дім і храм. Якщо в житловій архітектурі наші справи налагоджуються, то сакральна архітектура в Україні переживає серйозну кризу ідей. Протягом майже 30 років у нас споруджують вкриті «золотою» бляхою монструозні церкви і собори, проектанти яких забувають про пропорції, стриманість і відчуття стилю.

Наслідування давніх зразків у нашій сакральній архітектурі часто перетворюється на знущання над традицією, а пошуки нової архітектурної мови безнадійно затягнулися.

Слово «візантійщина» стало синонімом законсервованості, затхлості і виродження ідей, а намагання поєднати давньоруські чи українські барокові елементи із прийомами модернізму і постмодерну породжує храми-кентаври, в яких складно знайти внутрішню гармонію і налаштуватися на діалог з Богом.

 

Жодна новина про будівництво нової церкви у Львові не обходиться без скандалу і хвилі злорадних коментарів. Які ж храми будують наші західні сусіди? І куди нам рухатися далі?

Запрошую вас пошукати відповіді на ці питання разом зі мною в двох наступних відео: «Якою має бути нова церква?» і «Лекція про кризу сакральної архітектури».

Погляньмо, як виглядає сучасна німецька католицька кірха. Я не прагну стати пропагандистом мінімалізму, проте мені цікаво почути вашу думку. Чи під час перегляду відео щось відгукується у вашому серці?

Джерело: Zaxid.net

Новини партнерів:

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР