Середа, 24 Квітня

Як побачити комету Neowise, про яку усі говорять, та яка наближається до Землі

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У 2020 році на нічному небі стала видимою комета C/2020 F3 (NEOWISE). У неї відносно невелика зоряна величина (тобто вона не дуже яскрава), її можна побачити за допомогою бінокля, телескопа чи навіть неозброєним оком.  У мережі вже почали з’являтися фото комети, які вдалося зробити людям у різних куточках світу.

Комету недавно відкрили. 27 березня 2020 роки її «помітив» інфрачервоний телескоп WISE (Wide-Field Infrared Survey Explorer). Її з тих пір спостерігали з космічних апаратів і із наземних обсерваторій NASA і ESA, і навіть астронавти на МКС зробили знімок. У липні 2020 року її можуть спостерігати жителі північної півкулі, після заходу сонця або перед світанком, над горизонтом.

Це – досить рідкісна комета, з періодом обертання близько 6800 років. На підльоті до Сонця її зовнішні оболонки нагріваються, так появляється вражаючий “хвіст” з газу і пилу. Насправді, у цієї комети – два хвоста. Нижній складається з пилу, верхній – це потік газу, іонізованого сонячним випромінюванням.

За даними NASA, комета розміром близько 5 км. Її ядро ​​покрите темними частками, що залишилися там ще з часу її формування, на зорі Сонячної системи 4,6 млрд років тому. Вона обертається навколо Сонця по витягнутій орбіті, а найвіддаленіша точка цієї орбіти знаходиться від нас на відстані 715 астрономічних одиниць (1 одиниця – це середня відстань від Землі до Сонця). Тобто дуже дуже далеко.

Ось як вона виглядає зі Львова:

Комета C/2020 F3 (NEOWISE) успішно пройшла перигелій і зараз тішить нас теплими літніми ранками своєю присутністю….

Gepostet von Taras Prystavski am Montag, 6. Juli 2020

Як знайти комету NEOWISE?

13 липня, комета перейшла в сузір’я Рись. З 18 по 30 липня Neowise можна буде знайти в північній частині неба, біля сузір’я Велика Ведмедиця. Орієнтиром може стати ківш сузір’я, комета буде якраз під ним.


З 14-15 липня 2020 року мешканцям північної півкулі краще спостерігати її ввечері, після заходу сонця, в північно-західному напрямку. Чим ближче до кінця місяця, тим її буде видно вище над горизонтом. Її зоряна величина зараз – близько 1,8 (приблизно такий блиск мають найяскравіші зірки Великої ведмедиці).

Для орієнтиру можна використовувати все той же сузір’я Великої ведмедиці і Полярну зірку.

На даний момент комета знаходиться на близькій відстані від Сонця. Через це яскраве сутінкове небо заважає побачити її у всій красі. Neowise буде переміщатися вгору по північному небу до 20 липня.

Найкращий час для спостереження – з 10 по 30 липня, в темний час доби. У такому випадку велика ймовірність спостерігачам засікти комету без спеціальних приладів. Але, чим далі комета буде йти від Сонця, тим менше буде її яскравість. Однак саме вихід на темне, а не сутінкове небо поліпшить умови для спостереження, у всякому разі, її хвіст буде найбільш яскравим, так як буде відбивати світло.

Найближче до Землі комета буде 23 липня на відстані 103 млн кілометрів. Тоді вона, за припущенням астрономів, стане неймовірно яскравою і за її польотом можна буде спостерігати неозброєним оком аж до 5 серпня. На той час Neowise занадто ослабне.

Якщо яскравість Neowise посилиться, це дозволить їй стати так званою «великою кометою». Таку ми не бачили з часів комети Хейла-Боппа в 1997 році.

Зникне комета в серпні, а в наступний раз зайде до нас в гості дуже нескоро – лише в 8786 році.

Дані про комету також можна перевіряти за допомогою астрономічних онлайн-сервісів для спостерігачів, наприклад, Heavens Above .

Найкраще спостерігати комету за містом, в місцевості з низьким світловим забрудненням. Якщо не вдалося знайти комету або просто лінь її шукати, можна подивитися відео з нею.