Відкриваємо для себе пустелю «Бродівська Сахара» на Львівщині

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

У це важко повірити, але щоб побачити пустелю не треба їхати в Африку, Азію чи навіть Херсонщину (хоча сюди поїдьте), бо неподалік Львова у самому серці Малого Полісся серед соснових лісів, боліт та торфовищ є своя “Бродівська Сахара” площею неповних 5 гектарів. Про неї туристам стало відомо лише в цьому році.

Ця пустеля на Львівщині, на якій є невеличкі справжні бархани і яку працівники відділу рекреації Національного природного парку «Північне Поділля» під час обстеження довкілля та пошуку цікавих природних об’єктів, образно кажучи «відкрили» 3 квітня цього року й розрекламували, настільки приваблює мандрівників, що сюди вже чи не кожного вихідного дня приїжджає група туристів.

Пустеля на Львівщині “Бродівська Сахара”

На жаль, ця територія не належить до заповідних ділянок НПП «Північне Поділля» та не має жодного охоронного статусу.

Довколишня територія має багато піщаних дюн, які наносили вітри після того, як відступив льодовик. Тут знаходяться поодинокі низькорослі закущені сосни, які, у певній мірі, заметені піском частими північно-західними вітрами.

Пустеля на Львівщині “Бродівська Сахара”

Пустеля знаходиться неподалік села Ражнів і викликає щире захоплення своєю мальовничістю та оригінальністю. Подорож автомобілем туди займе приблизно півтори години з центру Львова.

Ми позначили місце на Google карті, де вона знаходиться поруч села Ражнів

У суботу, 27 червня, працівники відділу рекреації Національного природного парку «Північне Поділля» провели чергову рекреаційну мандрівку для групи львів’ян, зорганізованої львівським туроператором «Відвідай».
Це місце подобається і дорослим, і школярам, і малюкам. Як бачимо на фото, наймолодший мандрівник суботньої групи із гарним козацьким іменем Ярема, приїхав до «Бродівської Сахари» із своїм верблюдом – правда, іграшковим.

Уперше в часі послаблення карантину на Львівщині, Національний природний парк «Північне Поділля», окремі його ділянки, відвідала група любителів автентичної дикої природи, що прибула зі Львова.

Проте, найцікавішим природним об’єктом у цій місцевості для відвідувачів НПП «Північне Поділля» став інший природний об’єкт, що знаходиться поруч заповідних територій природоохоронної установи. Це – дві карстові водойми, що називаються «Сині вікна» і в яких вода унікальної синяви та в якій відображалося захмарене небо, що у гармонії з ошатним буковим лісостаном творило несказанної краси картину природи. До речі, цьогоріч води у «Синіх вікнах», діаметр яких складає 25 м кожне, значно менше, ніж торік. Однак вода не втрачає свого унікального забарвлення.

До речі, про “Сині вікна” можете детальніше почитати статтю, яку ми написали тут.

Озеро Голубе вікно. Фото: Arsen Horetskyy

Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР