В Україні створили онлайн-ресурс для відслідковування динаміки цін

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та сторінку в Instagram

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ) створило онлайн-ресурс, щоб відслідковувати динаміки цін, який автоматично збирає дані з відкритих джерел (Держстат, НБУ, Світовий банк, Євростат) та фіксує їх щоденну динаміку за даними найбільших онлайн-супермаркетів, повідомляє Укрінформ.

Про це агентство повідомили в Офісі ефективного регулювання (Better Regulation Delivery Office, BRDO) і зазначили, що інформація представлена також у регіональному розрізі по областям.

«Інструмент дозволяє в декілька кліків побачити, як змінюються ціни на популярні продукти в Україні, і вже на основі цього матеріалу робити власні висновки», – йдеться в повідомленні з посиланням на голову BRDO Олексія Гончарука.

Так, на сайті «Платформа ефективного регулювання», що створений МЕРТ за підтримки Державної регуляторної служби, а також Офісу ефективного регулювання BRDO та Ініціативи Європейського союзу EU4Business, доступний інфляційний калькулятор, що дозволяє оцінити, як з часом змінювалися ціни в країні. За допомогою онлайн-конструктора можна підібрати продукти, з яких складається страва, обрати часовий проміжок, і програма покаже, як змінювалася ціна на кожен інгредієнт окремо і на всю страву в цілому.

 

Як повідомляється, динаміка цін на споживчому ринку в регіонах оновлюється кожні два тижні, в онлайн-магазинах – щодня, індекси споживчих цін актуалізуються кожного тижня.

Користувач може редагувати графік відповідно до своїх цілей та завантажувати його на свій комп’ютер. Також є можливість вбудувати окремі графіки у свій веб-сайт.

Посилання на інфляційний барометр за посиланням

Крім того, незабаром BRDO планує також запустити індекс доступності житла.

Новини партнерів:
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР