Понеділок, Березень 25

У мережі опублікували виконання Гімну України з висоти пташиного польоту

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Очільниця прес-служби Львівської міської ради Христина Процак опублікувала у себе на Фейсбук сторінці відеозйомку вчорашнього виконання Державного Гімну України у Львові з висоти пташиного польоту.

На пл. Ринок перед входом у міську Ратушу більше тисячі жителів міста разом виконали урочистий твір. У події взяли участь вокалісти Львівського муніципального хору «Гомін» спільно зі студентами, курсантами, пластунами, а також представниками громадських організацій, влади, та духовенства.

Подія присвячена 153-й річниці з дня першого публічного виконання Державного Гімну України.

Виконання Гімну України на пл. Ринок з висоти пташиного польоту

Opublikowany przez Khrystyna Protsak na 12 marca 2018

З цієї нагоди учасники розгорнули синьо-жовтий стяг, який становить 18 метрів, навколо якого зібрались містяни. «Цього року ми вирішили виготовити спеціальний великий прапор, який має довжину 18 м. Прапор і Держаний Гімн є нашими символами, вони для нас важливі і закладені в нашому генетичному коді», – прокоментувала Марія Пилипчук, в.о. начальника управління внутрішньої політик ЛМР.

 

Також до виконання гімну долучився заступник міністра молоді та спорту України Олександр Ярема, який вручав Львову нагороду «Молодіжна столиця України».

Довідка

Створення українського гімну бере початок з осені 1862 року, коли етнограф, фольклорист та поет Павло Чубинський написав вірш «Ще не вмерла Україна», який поклав на музику отець Михайло (Вербицький). Публічне виконання пісні відбулося 10 березня 1865 року в Перемишлі — під час першого в Західній Україні Шевченківського концерту.

Пісня «Ще не вмерла Україна» поширювалася всюди. Її любили та виконували як Символ невмирущого прагнення нашого народу до самостійної державності. У 1918 – 1921 роках минулого століття, коли вперше після багатьох років українці відродили свою державність, «Ще не вмерла Україна» стала виконувати функцію Державного Гімну. Але вперше офіційний статус Державного Символу пісня отримала 15 березня 1939 року в Карпатській Україні. А 15 січня 1992 року музичну редакцію національного гімну затвердила Президія Верховної Ради України.

Гімн України став органічною частиною історії, душею українського нації та Символом боротьби за Свободу та Незалежність нашого народу.

Новини партнерів:

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР