П’ятниця, 19 Квітня

ТОП-5 фактів про Сихів від Петра Радковця, які ви могли не знати

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Чому Сихів не кримінальний та чи проводять там екскурсії: один з найвідоміших гідів Львова розповів сайту 032.ua про найбільший спальний район міста.

Звідки взялась назва?

Однією з найпопулярніших версій появи назви Сихова є походження від вислову «Я си ховаю». Територія району – це віддалене місце: від залізничної станції «Сихів» до Галицького базару – рівно 7 кілометрів.

«Тут слід враховувати етнографічні моменти і те, що галицька мова дещо відрізняється від літературного зразка. Якщо у Полтаві – столиці української мови, чи в Києві сказали б «Я ховаюся», то галичанин, перебуваючи далі від центру, казав «Я си ховаю», – пояснює Петро Радковець.

Поле бою – Сихів

Протистояння столітньої давнини – українсько-польські бої 1918-го року відбувались і на Сихові.

«Існує навіть старе фото, де на станції «Сихів» зупинився панцерник (бронеавтомобіль) українських січових стрільців».

Сихів. Панцирне авто з дивізіону УСС

(НЕ)кримінальний район

Населення Сихова перевищує населення Ужгорода, до прикладу. Відповідно, рівень злочинності тут також буде вищим.

Ніч на Сихові © Віктор Ольхов

«Років 5-7 тому я читав про те, що Сихів – один з найбільш криміногенних районів в Україні. Насправді це суб’єктивне твердження, а визначати цей показник у порівнянні з іншими районами та містами – неправильно. Тим паче, що ситуація змінюється щодня», – каже екскурсовод.

Містика по-сихівськи

Далеко не всі знають, що Львівський ізоляторний завод збудований на цвинтарі. Раніше тут хоронили людей. На віддаленій частині території заводу упродовж довгого часу можна було побачити хрести.

«Знаєте, чим відрізняється легенда від правди? Перша – завжди передбачувана, інша – суха і не завжди цікава. Те саме можна сказати й про містику Сихова», – жартує пан Петро.

Екскурсії житловим масивом

На рахунку гіда, окрім безлічі оглядин популярного центру з Площею Ринок – п’ять екскурсій спальним районом.

Краєвид на Сихів з висоти 500 м © Sekunda Photography

«Сихів – місце, де я прожив перші місяці свого життя. Це район, у якому опинилась моя мати після депортації і моє дитинство пов’язане саме з ним. Тут є про що розповісти і що показати», – упевнений Петро Радковець.

Джерело: 032.ua