Сусідський ремонт та дискотека о четвертій ранку: куди скаржитись на шум

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Протягом ночі на понеділок, 7 травня, мешканці Львова 24 рази дзвонили на телефон 102 у зв’язку із порушенням тиші сусідами. Переважно порушення відбувалися у спальних районах міста. Патрульні прибували на місця, відбирали пояснення у заявників та йшли спілкуватися з правопорушниками. У більшості випадків люди погоджувалися припинити шум, йдеться у повідомленні Патрульної поліції Львівщини на сторінці у Facebook, передає Твоє Місто.

Відповідно до закону, в житлових будинках в будні з 22:00 до 8:00 заборонено голосно співати і кричати, користуватися звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, а з 21:00 до 08:00 забороняється проводити ремонтні роботи, що супроводжуються шумом. У святкові та вихідні дні такі роботи проводити взагалі не можна.

Щодо порушення тиші закладами торгівлі та ресторанного господарства, рішенням виконавчого комітету ЛМР №148 від 30.03.2007 року встановлено, що функціонування таких закладів у нічний час дозволяється лише в тому випадку, якщо заклад забезпечує громадський порядок та акустичний режим.

 

Скаржитись на підприємців-порушників акустичного режиму мешканці можуть у департамент економічної політики, зокрема у відділ торгівлі. Додаткову інформацію про оформлення скарг та пропозицій можна одержати за телефоном 297-58-76. Якщо ж мешканець хоче подати до суду на порушників спокою, у тому числі своїх сусідів, потрібно викликати представників поліції для складання протоколу про порушення тиші в нічний час.

Кодексом про адміністративні правопорушення в Україні (стаття 182), передбачена адміністративна відповідальність за порушення вимог законодавства щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму, у вигляді попередження, як мінімум, та штрафу — від 5 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. А якщо порушник повторно, протягом року, здійснить таке ж порушення, то штраф буде значно більшим — від 15 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів порушення тиші.

Якщо вам не вдалося мирним шляхом захиститись від сусідського шуму – сміливо викликайте працівника поліції, який зафіксує факт такого порушення та складе адмінматеріали, які будуть правовою підставою до подальшого покарання порушника тиші.

Новини партнерів:

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР