П’ятниця, 19 Квітня

Правила сучасної культури, які давно пора виключити з нашого життя

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Існують такі норми і традиції в нашому житті, які здаються злегка нелогічними, нав’язливими або й зовсім застарілими. І якщо ви коли-небудь замислювалися про те, що деякі дії і запитання ваших знайомих надто дратівливі або якісь неправильні, навіть незважаючи на те що начебто відповідають сучасній культурі, то ви замислювалися не даремно.

Ми перебрали кращі аргументи з суперечок на цю гарячу тематику користувачів Reddit. Як підсумок представляємо вам 12 правил-пережитків, які хотілося б уже давно виключити з нашого життя.

  • «Їж з хлібом». Не можна забувати традицію хліба «вприкуску», адже в радянські часи це був один з небагатьох недефіцитних і недорогих продуктів, який насичував шлунок в умовах недостачі всіх інших видів продовольства
  • Хто старший – той правий. І неважливо, якщо цей старший неймовірно консервативний, мислить стереотипами, з незавидною частотою здійснює вчинки сумнівної цінності і взагалі досить рідкісні його життєві рішення були адекватними, він все одно має рацію, тому що «старший і знає все краще».Тут хотілося б просто згадати ідеологічно невірну цитату однієї невідомої людини з інтернету: «Чорт забирай, якщо тобі 90+, але ти [п…….], то єдиний, кого варто поважати за твій вік, – це твій лікуючий лікар!»
  • Після того як ви прокинулися, потрібно негайно встати. А якщо ви, будучи вже в свідомості, все ще лежите у ліжку, читаєте свою пошту, можливо, відразу на неї відповідаєте, вирішивши тим самим уже кілька справ за день, читаєте новини, дізнаєтеся останні зведення і скуповуєте акції, то, швидше за все, ви ледар або гаджетозалежний в запущеній ступені.

 

  • Кожна людина повинна щиро і повністю побиватися через усі світові трагедії. Якщо людина не співчуває, то вона (тут на вибір) сухар, соціопат, мізантроп, егоїст. Не треба виправдовуватися, що є ліміт по співчуттям або ваша емпатія діє лише щодо закритого кола близьких. У людей сталося страшне горе – і в знак солідарності ви повинні пропустити його через себе. І, може, навіть репостнути свічку на чорному тлі у фейсбуці.
  • Обов’язково любити всіх дітей. Навіть якщо вони безсовісно і нестерпно влаштовують істерику в громадському місці, змушуючи вас купити найдорожчу іграшку, шантажуючи ще більшим криком. Навіть якщо у вас немає грошей. Навіть якщо ці діти чужі.
  • Якщо людина чхнула, потрібно якомога швидше побажати їй здоров’я, адже наслідки для її організму і вашого авторитету можуть бути непередбачуваними. Чомусь ми не говоримо «Будь здоровий!» людині, яка кашляє або стікає кров’ю. А знаєте, звідки взагалі пішла ця традиція? Із самих часів папи Георгія I: в 590 році, під час найстрашнішої епідемії чуми в Європі, він наказав безперервно молитися про божественне втручання. А оскільки чхання вважалося одним з перших проявів хвороби, кожного, хто чхнув потрібно було негайно благословити. Сьогодні чханя – це, звичайно, в більшості випадків не показник чуми. Але «Будь здоровий!» казати потрібно, адже на додачу до благословіння це ще й означає: «Я помітив, що ти чхнув! Всі чули? Тут людина чхнула! Гей, народ, чули, так? Все, я всіх оповістив, можеш мені подякувати, людина, яка щойно чхнула людина».

 

  • Не можна мовчати в компанії інших людей. Простір, де знаходяться дві або більше особи людського роду, нехай навіть не зовсім добре знайомих (наприклад, таксист і пасажир), обов’язково має бути заповнено хоча б переривчастим і натягнутим, але все ж мовним потоком.
  • Романтизувати зіркових наркоманів. Якщо знаменитість вмирає від передозу героїном, то він геній, що відчайдушно намагався пізнати сенс цього світу, але відкинутий розбився об скелі людських слабкостей. А якщо від того ж передозу вмирає ваш сусід дядя Юра, якого всі зазвичай звуть «той алкаш з п’ятого», то не можна говорити, що він трагічно загинув від спроби пізнати тлінність буття. Він просто… [нехороша і дурна людина].
  • Завжди потрібно показувати зацікавленість у подробицях чужого особистого життя. Якщо ж ви бачите людину вперше, наприклад у потязі в купе, – це не виправдання. Навіть в такому випадку потрібно неодмінно уявити себе телеведучим якогось шоу на кшталт «Наодинці з усіма» і взяти у свого сусіда докладне інтерв’ю, інакше він може образитися і подумати, що здався вам абсолютно нецікавою особистістю. Можете накидати базові питання-підказки: «Хлопець / дівчина є? Одружені? А що так, чому не одружитеся? А діти коли? А що затягуєте? Про онуків вже думали? »- далі в діалозі орієнтуйтеся на гендерні стереотипи.

 

  • Запам’ятати стандарт краси сьогоднішньої дівчини (фото вище). Чоловікам слід занести всі ці параметри до списку відбору спорідненої душі, а дівчатам постаратися забути про індивідуальність і максимально наблизитися до зображення.
  • Якщо читати книги, то будеш розумним і успішним. Читання абсолютно будь-яких книг – це ключ до неминучої самореалізації. Отже майте на увазі, фраза співрозмовника «Я люблю читати» означає, що перед вами інтелектуал найвищого ґатунку, якого читання розвинуло уздовж і поперек у всіх областях.
  • У будь-якій ситуації слід проставлятися, святкувати і обмивати будь-яку річ. Тому що «ТАК ТРЕБА». А вигадані кимось традиції потрібно поважати не зважаючи на всілякі адекватні аргументи проти.