Вівторок, Квітень 23

“Не підлаштовуйтеся”: Лариса Ніцой закликала студентів не переходити на російську

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Письменниця і відомий захисник української мови Лариса Ніцой закликала україномовних студентів, які приїжджають із сіл в великі міста вчитися, не переходити на російську мову. Про це вона написала на своїй сторінці в Facebook і опублікувала відеозвернення з цього приводу, передає РБК-Україна.

Ніцой зазначила, що міста зустрінуть юних українців російською мовою, але не потрібно піддаватися русифікації.

“Дорогі студенти! Почався новий навчальний рік. З сіл і містечок ви приїхали в міста – і міста вас зустріли російською мовою. Російською з вами розмовлятиме водій маршрутки, продавець магазину, консультант розважального центру, перехожий на вулиці і навіть деякі викладачі навчального закладу до вас звертатимуться російською. Прошу вас, не переходьте ні з ким на російську, не підлаштовуйтеся під них, нехай вони переходять на українську. Згадаймо разом, як стали російськомовними українські міста”, – сказала Лариса.

Письменниця у відеозверненні згадала, як радянська тоталітарна система знищувала все українське. За її словами, саме міста стали першими жертвами русифікації. Ніцой звернула увагу, що репресій зазнали не лише україномовні люди, але й українські слова і правопис.

Звернення до українських студентів дитячої письменниці Лариси Ніцой.

 

Товариство, прошу поширити це відео.Дорогі студенти! Почався новий навчальний рік. З сіл і містечок ви приїхали в міста – і міста вас зустріли російською мовою. Російською з вами розмовлятиме водій маршрутки, продавець магазину, консультант розважального центру, перехожий на вулиці і навіть деякі викладачі навчального закладу до вас звертатимуться російською.Прошу вас, не переходьте ні з ким на російську, не підлаштовуйтеся під них, нехай вони переходять на українську. Згадаймо разом, як стали російськомовними українські міста… А щодо викладачів – то взагалі окрема тема. Вони не мають права пропонувати вам мову навчання. Вона давно утверджена на законодавчому рівні. Мова навчання в усіх закладах України – українська (окрім філологічних факультетів). Такі викладачі – порушники закону, яким передбачене покарання. Вони – злочинці. Якби ви вчилися в Польщі – ви б училися польською, якби ви вчилися в Німеччині – ви б училися німецькою, якби ви вчилися в Чехії – ви б училися чеською, якби ви вчилися в Англії – ви б училися англійською, якби ви вчилися в московії – ви б училися московською, і т д… Вимагайте в Україні дотримання законів, навчайтеся українською.

Gepostet von Лариса Ніцой am Mittwoch, 19. September 2018

Також вона закликала студентів вимагати проведення навчання у вищих навчальних закладах українською мовою.

“А щодо викладачів – то взагалі окрема тема. Вони не мають права пропонувати вам мову навчання. Вона давно утверджена на законодавчому рівні. Мова навчання в усіх закладах України – українська (окрім філологічних факультетів). Такі викладачі – порушники закону, яким передбачене покарання. Вони – злочинці. Якби ви вчилися в Польщі – ви б училися польською, якби ви вчилися в Німеччині – ви б училися німецькою, якби ви вчилися в Чехії – ви б училися чеською, якби ви вчилися в Англії – ви б училися англійською, якби ви вчилися в Росії – ви б училися російською, і т д. Вимагайте в Україні дотримання законів, навчайтеся українською”, – сказала Ніцой.

Користувачі соцмереж, загалом, підтримали письменницю і поділилися своїми роздумами з цього приводу.

Новини партнерів:

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР