Понеділок, Травень 28

На Форумі видавців через погрози скасували презентацію книжки Денисенко «Майя та її мами»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Книжку «Майя та її мами», презентацію якої на Форумі видавців скасували через погрози з боку праворадикальних організацій, виклали у вільний доступ. Про це на своїй сторінці написав співзасновник «Видавництва» Ілля Стронговський.

Що трапилось?

Письменниця Лариса Денисенко і Видавництво “Видавництво” скасували прем’єру книги “Майя та її мами”, що мала відбутись під час 24-го міжнародного літературного ярмарку Форум видавців, передає life.pravda.

Ця книга розповідає про життя дітей у різних сім’ях. Герої книжки – це діти вимушених переселенців; діти, у яких батьки померли або були позбавлені батьківських прав; діти різних національностей – головна ж героїня, Майя, зростає в родині із двома мамами. Книга ілюструє розмаїття моделей сім’ї та привчає дітей до толерантності, пише Zaxid.net.

Презентацію скасували через лист-погрозу, що надійшов на ім’я начальника СБУ у Львівській області, міського голови Львова Андрія Садового та голови Львівської обласної адміністрації Олега Синютки з копією на ГО “Форум видавців”.

 

Зокрема, у листі йдеться про те, що запланована презентація, а також дискусія “Чи готова школа говорити з дітьми на складні теми” “є прямим посяганням на прищеплення школярам деструктивних принципів, що суперечать цінностям і традиціям, які споконвіку формувались в українських родинах”.

Книгу авторку підписанти називають такою, що “присвячена одностатевим зносинам”.

Лист завершується прямою погрозою:

“У випадку Вашої бездіяльності ми будемо змушені самотужки вжити усіх можливих заходів, з метою недопущення проведення відверто провокаційної презентації у Львові”.За словами Олександри Коваль, голови правління ГО “Форум видавців”, перед цим загрози надходили протягом місяця через соцмережі.

Що тепер?

Книжку «Майя та її мами» виклали у вільний доступ.

За словами видавців, на такий вчинок вони пішли, аби ті, хто критикують книжку, змогли спершу її прочитати. Кожен охочий тепер може безкоштовно завантажити її електронну версію для некомерційного використання. Для того, щоб зробити книжку доступнішою для читачів, під час Форуму видавців її продаватимуть за зниженою ціною: 120 грн замість 150.

Із книжкою, через яку понад десяток громадських організацій почали погрожувати Форуму видавців, письменниці та правозахисниці Ларисі Денисенко, а також її видавцям, можна ознайомитись на сайті «Видавництва».


Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР