Курси домедичної допомоги. Чому вчать у Львові і кому варто їх пройти?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Знайомтесь, це Сірожа. Він любить фотографуватися. Так називають манекен лектори на курсах від Курси першої домедичної допомоги CAB у м. Львів. Сергій – підліток і йому треба робити СЛР (серцево-легеневу реанімацію). Але, як кажуть в улюбленому анекдоті, “Є нюанс”. Якщо робити йому СЛР, як дорослому, йому можна просто поламати ребра. Для дворічних дітей, наприклад, взагалі все по-іншому має бути. Ви про то знали? Може й так, але я точно ні.

Думки про необхідність проходження таких курсів виникали пропорційно росту кількості захоплень(походи, сплави, сноубординг), і вихід в кожному з них на новий рівень. В голові чітко лунало “треба”. Плюс розрухали це питання в мозку на СЕМІНАР СПОРТИВНОЇ, ІНСТРУКТОРСЬКОЇ ТА ВОЛОНТЕРСЬКОЇ ПІДГОТОВКИ У ТУРИЗМІ від Турклуб “Манівці” (Тарас Білошицький ще читає про Порятунок на воді, кому цікаво, пишіть йому) і пошук схожих курсів у м. Києві напарника-колєги по сплавам(Aleksey Popov) (за що особисто я дуже вдячний, і чекаю практики на воді із усіма Вами). Це зараз, повернувшись з курсів, розумієш, що такі курси необхідно проходити не лише походникам, поліціянтам чи екстремалам, а і простим цивільним людям. А ще усвідомлюєш, наскільки наша тушка травмонебезпечнопритягуюча, і що з нею може статися. Навряд, через це почну менше “лихачить” на виїздах, але деякі речі, точно вписались на підкірок мозку. І якщо вже довелось залишитись у Львові на вихідні, такий формат вихідного був найкращим рішенням.

7 годин, з 10.00 до 17.00. 500 грн. Група: 10 людей. 1 перерва, і 1 кавабрейк (і на печенько ніхто не жлобився). Це якщо робити короткий анамнез семінару. Тема досі не є дуже популярною серед населення, але навіть сьогоднішній інтерес, є кращим, ніж рік до того. Та і працювати на таких курсах в групі 10-12 осіб легше.

Дітей, чомусь ніхто не хотів рятувати 🙂

Курси читають два молодих хлопці, з медичною освітою і досвідом роботи у швидкій. І видно, що читають не перший раз. Судити так можна по викладенню матеріалу, відповіді на всі питання і інвентарній підготовці до того всього. Дуже імпонувало те, що кожен з них читає свою частину, і ти тупо не втомлюєшся від одного лектора. Кожен має свій слайд і тему:

Марк Уотні із Марсіанина теж так робив. Не витягати те, що з тебе стирчить!

А щось пояснюють удвох чи на один одному:

Я тебе поранив, я тебе і вилікую!

Учасники групи теж приймають участь в цій медичній інсталяції. Все весело і не напряжно.

Кашляти чи не кашляти, коли поперхнулися?

Перше чому вчать хлопці, то три основних принципи:

 • Ваша фізична безпека
 • Ваша юридична безпека
 • Ваша біологічна безпека

Перше, що зробили, то роздали всім рукавички. Ми так і сиділи весь курс, як аватари, але це дуже добре формує звичку, навіть за ті 7 годин.

Друге: самодіагностика, і те, як вміти врятувати себе спочатку(як затиснути шию, при пораненні в неї?). Багато чого, Ви відпрацьовуєте спочатку на собі. І це мені здалося правильним: перш, ніж допомогти іншому, врятуй себе сам. А то допоможеш так само криво і косо.

Цю ногу я побрила, а на цю нанесла лосьойн. Цікава різниця за два тижні. (порівняння в роботі різних типів джгутів)

При тому, якщо лектори бачать, що народ починає куняти, звучить команда “Вспышка справа”…..або команда “Газы”…ні, звичайно. Звучить команда, яку саме кінцівку ти маєш сам собі перемотати, і зупинити критичну кровотечу. На все то в тебе 15с. Живий чи мертвий, встиг чи не встиг)) І якщо перший раз тим “турнікетом” я бавився 16-17с, то останній раз справився вже за 9с, та і лише на останній раз згадав, що треба завжди фіксувати час накладання джгута. Теорія то ок, але практика, практика, і ще раз практика (ну. майже, як “завіщав” Ленін). В принципі, як і в будь-якій сфері.

 

Біцухи підкачали, очки від сонця взяли, На пляжі зразу видно крутого чувака! (c) Дзідзьо

Ну а далі начитка тема за темою. Опишу дещо, роботу в хлопців не заберу, все інше почуєте, якщо підете. І то все не з їх сайту, то з того, що сам записав і запам’ятав.

 • Що таке алгоритм CABC?
 • Як зупинити кровотечу рюкзаком, дамською сумочкою і т.д.?
 • Чому ремінь погано для зупинки критичної кровотечі?
 • Різні типи джгутів, і що з тим всім робити (при тренуванні із старими гумовими джгутами, здається, що то курси наркоманів)

Вітчизняний виробник

 • Що таке правило 3М?
 • Сердце в людини не зліва! (прикинь?)
 • Що таке РеГБІ або AVPU?
 • Що таке “вільна-каса” і “давай потанцюємо” з людиною, якій потрібна допомога?
 • Пояснюють різницю між 103 і 112(в нас в країні з’явилася нова служба, аналог всім відомої 911)
 • Що таке ізраїльський бандаж, і як його зробити, якщо такого немає під рукою?

Ізраїльский бандаж. Винахідники Моссад і Крав-мага, і в польовій медицині відмітилися

 • Чому треба пояснювати швидкій все, що вони питають по телефону і, що робити, якщо вона не хоче їхати?
 • Правило 4П або FAST
 • Алгоритм 30-2, і як він відрізняється для дітей, підлітків, утоплеників
 • Що робити з пневмоторексом і якій він буває?

Це Вас з Приватбанку турбують, Ви нам ще 200 гривень винні!

Важливо! Під час практики показали автоматичний дефібрилятор, і як з ним працювати. Ця балакуча коробка, це як Ваша Siri чи Kortana (правда діалог лише в одну сторону), але нею можуть користуватися навіть цивільні.

У Європі такі висять на кожному кроці, у Львові всього в пару великих ТРЦ і в аеропорті, про залізничний вокзал не в курсах.

Треба зробити on-line мапу з точками, де вже є, і пропозиціями від громадян, куди ще варто додати.

Чому вчать я здається описав (тем і деталей насправді більше). Може когось мотивнув таки піти. То точно не реклама тих курсів, а особисті враження.

Лишилось одне питання “Кому йти на ті курси?” Всім. Батькам особливо. Та навіть лікарям. Знаю одного реабілітолога, він точно хоче сходити і напевно піде.

Із бенефітів після закінчення курсів:

Маска-клапан для СЛР (брелок)

 • звичка носити гумові рукавички із собою в кишені (реально влазять в джинсах в карманчик для запальнички). Це все Ваш біологічний захист. То так само, як носити з собою презервативи. Ніколи не знаєш, коли вони тобі стануть потрібні.
 • пам’ятка, що працювати треба за принципом “Життя, потім здоров’я”
 • сертифікат про закінчення тих курсів

Сертифікат про закінчення курсів.

Одразу спитав, чому дійсний 2 роки. Сам цей сертифікат не врятує від юридичної відповідальності, але, цифра в 2 роки є самонагадуванням, що всі методики змінюються, і треба оновлювати знання. Як приклад, перехід від алгоритму 15-5 до 30-2.

Збираюсь до хлопців згодом ще, як підготую список питань.

Читайте про все на їх сайті http://www.firstaidcab.in.ua і підбирайте собі курс, або шукайте аналоги. Якщо хочете.

Ну і практика, практика, практика. В плані тренувань один на одному на виїздах і тренуваннях. Як кажуть, не хай Вам то все не знадобиться, але все ж краще знати, що робити.

Ну і веселе відео від Британської асоціації сердця під кінець того всього спічу.

Ходіть здорові і піклуйтеся про себе!

Автор: Volodimir Pritula

Новини партнерів:

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР