Вівторок, 23 Квітня

Куди поїхати на вихідні: відкриваємо для себе Трускавець

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Багатьох мандрівників приваблює старовинний та чарівний Львів, проте, слід зазначити, що за межами міста розташовано безліч цікавих пам’яток та курортів, яких варто відвідати. Одним з них є Трускавець. Бальнеологічний курорт на Львівщині – місце не лише для тих, кому за станом здоров’я треба «попити водички» і «зробити аплікації з озокериту». Приїхавши сюди лише на вихідні, ви встигнете піднятися до найвищої в Україні статуї Ісуса Христа, спуститися в повстанську криївку, відвідати шоу дельфінів, зробити селфі з оленем і надихатися чистим карпатським повітрям. А ще досхочу накататися лісовими дорогами на ровері, скупатися, «оновити» засмагу, погодувати білочок… Про це розповідає VG Львів.

Трускавець – відомий на увесь світ бальнеологічний курорт завдяки своїм цілющим мінеральним водам: “Нафтуся”, “Марія”, “Софія”, “Броніслава”. Але у цьому матеріалі ми не розповідатимемо про них, адже “пити водичку” треба не будь-як, а лише після здачі відповідних аналізів і консультації з лікарем. А це вже зовсім інша історія…


Перше, що вражає, коли потрапляєш у Трускавець – неймовірно свіже гірське повітря. Такого у великому місті немає. Так і хочеться просто ходити і дихати, милуючись природою (парк тут величезний!) і старовинними дерев’яними віллами. Вілли – «візитівка» Трускавця, таких в Україні немає ніде. Більшість і з них – у центрі міста. Нині це готелі, ресторани або музеї.


А ще у великому місті немає чудодійного джерела, водою з якого варто лише кілька разів умитися, щоб омолодитися. А на львівському курорті є.

До речі, коли йтимете у парк, прихопіть кілька горішків – для білочок, і якогось насіння – для пташок.

“Юзя” – джерело молодості і краси. Фото: Guide.karpaty.ua.

Якщо ви давно хотіли побувати у повстанській криївці – неодмінно завітайте у музей «Історія Трускавця» (ціна квитка: дорослий – 15 гривень, дитячий – 6 гривень), що на майдані Січових Стрільців, в розкішному будиночку колишньої вілли «Саріуш». Ця дерев’яна будівля є пам’яткою архітектури початку 20 століття.

Ще одна «візитівка» Трускавця – статуя Ісуса – 12-метрова копія Христа-Спасителя з бразильського Ріо-де-Жанейро. Незвичайну скульптуру спорудили на вулиці Лесі Українки, на Гошівській горі. Її видно майже з будь-якої точки міста. Це найвища скульптура Ісуса в Україні.


Маленька підказка: якщо піднятися на підніжжя Гошівської гори відкривається неймовірний краєвид на місто!

Для тих, хто не знав, Трускавець – єдине місто у Західній Україні, яке може похизуватися дельфінарієм. Шоу морських мешканців у дельфінарії “Оскар” проходять щоденно (окрім понеділка). Квиток – від 220 гривень. За додаткові гроші можна поплавати з дельфінами (ціна послуги – від 1350 гривень).



А ще у Трускавці є міні-зоопарк парк «Підгір’я». До речі, безкоштовний! Знаходиться він на території дендропарку, що біля санаторію «Карпати».

Серед його мешканців – олені, рись, пави, каролінки, дикі качки, інші птахи і з півтора десятка грайливих котів і кішок.

Шанувальникам активного відпочинку радимо взяти на прокат велосипеди і поїхати світ за очі (прокат ровера – 150 гривень/3 години, 250 гривень/доба). На щастя, мальовничих місцин біля курорту не бракує. Скажімо, побувавши на Доброгостівському озері, ви неодмінно захочете приїхати сюди ще раз, але вже з наметом. Позасмагати також можна на пляжі біля «Козацької корчми». Аби дістатися туди навіть ровера не треба, можна й пішки.

А ви чули про ставок “Слониця”? Ще одне чудове місце, у Трускавці. Слониця – це природне сховище прісної води в Трускавці. Повітря тут казкове. Прогулянка поруч з ним сама по собі буде оздоровчою.