Четвер, 25 Квітня

5 місць в Карпатах, про які ви могли не знати

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Один з найпопулярніших напрямків усіх українців – Карпати. Неосяжні гори та полонини, природа й чисте свіже повітря, це ті речі, які притягують людей на відпочинок в будь-яку пору. Та в Карпатах є місця, які залишаються маловідомими для простих туристів. Вони точно закарбуються у вашій пам’яті, сповнені позитивних емоцій.

1. Колишня секретна радіолокаційна станція

Якщо ви їдете до Карпат аби насолодитись унікальними краєвидами, то ми вас здивуємо локацією, яка точно не залишить нікого байдужою – Секретна рекреаційна станція. Тут, в одному місці, зібрались і могутня велич Карпат, і цікава історія, яка окутала цю місцину. Відтак, щоби побачити космічний пейзаж у Карпатах, достатньо піднятися на гору Томнатик біля села Шепіт Путильського району Чернівецької області. На висоті 1 565 метрів розташувалися величезні білі «купол» – це секретний військовий об’єкт, покинута радіолокаційна станція “Памір”.

Місцеві розповідають, що станція функціонувала з 1960 по 1995 рік. Її основним завданням було сканувати повітряний простір, щоб визначити ворожі літаючі об’єкти (літаки, ракети). В куполах станції розташовувалися спеціальні антени, які визначали ціль. Та тепер в куполах ходять корови та свині і це додає сюрреалізму цьому місцю.

2. Містечко гуцульських хобітів

Завжди мріяли відчути себе героєм фантастичного фільму? Не проблема! У селищі Верховина Івано-Франківської області зводять казкове місто хоббітів – «Хоббітхіл». Це нове туристичне місце, яке ще добудовують, та тут вже можна побачити казкові будиночки і послухати цікаві екскурсії. Тут планують створити справжнє казкове місто, де в побуті будуть свої гроші (хоббітхілські Йо), конституція, суд, пошта, митниця, загалом все, що необхідно для окремого міста.

Це містечко заховане від очей недосвідчених туристів в лісі, з панорамним виглядом на Верховину. На дахах будиночків росте трава, тому вони гармонійно поєднуються з навколишньою природою. А на території планують облаштувати багато розваг: санну та лижну траси, трасу для зорбінгу, а також можна буде попрактикуватись в гуцульських ремеслах – гончарстві, ковальстві, сироварінні тощо. Вхід на територію і екскурсія зараз коштують 100 грн.

3. Гойдалка понад хмарами. Та й не одна єдина

А ось і Карпатська розвага для любителів екстриму – політ над горами на височезній гойдалці. Це місце дарує туристам враження, наче вони летять над селом, яке під горою. Страшно, цікаво і краєвид незабутній. Відомо, що гуцули практикували такі гойдалки на Великдень, щоб цікавіше провести свято. Її особливістю є рекордна висота – 857 метрів над рівнем моря. Однією з перших, хто розповів про таку цікаву атракцію, була відома українська телеведуча Леся Нікітюк.

Цю карпатську смерекову гойдалку можна знайти біля села Микуличин на горі Сиглін, що в Космачі на Івано-Франківщині. З неї відкривається фантастичний панорамний краєвид на інші карпатські хребти. Катання на гойдалці безкоштовне, але для цього вам доведеться подолати підйом, який займе приблизно 1,5 години від місця висадки автомобілем або 3 кілометри від центру Космача.

Про інші дві гойдалки можете прочитати тут у статті.

4. Загадкове озеро

Про Синевир, мабуть, чули вже всі туристи Карпат. Та не Синевиром єдиним! В оточенні гір та неймовірної природи, на висоті 1 750 метрів, заховане невелике озеро Несамовите, яке оповите загадковими легендами. Деякі місцеві подейкують, що якщо самотнім людям вмитися в озері, то вони обов’язково знайдуть собі пару. А інші навпаки кажуть, що самотнім не можна заходити в озеро і навіть вмиватися, тому що вони ніколи не знайдуть собі пару. Тож в яку саме легенду вам вірити та вмиватись в озері чи ні – це на ваш «страх і ризик». Та про безпеку можете не перейматись, адже водойма не є глибокою – всього 1,5 метра. Про вода тут залишається холодною навіть влітку через висоту розташування над рівнем моря.

Якщо ви таки наважились випробувати долю, то ось вам маршрут: підніматися до озера потрібно від бази «Заросляк» (Ворохта, Івано-Франківська область) близько 7 кілометрів, що займе орієнтовно 2,5-3 години.




5. Село-пpивид

А ще у Карпатах є село-пpивид, яке доводить, що природа може перемогти цивілізацію. Йдеться про село Буркут в Івано-Франківській області, яке відоме своєю джерельною мінеральною водою.

До Другої світової тут тривалий час працював популярний бальнеологічний курорт, де оздоровлювались відомі усім генії літератури – Леся Українка, Іван Франко, Ольга Кобилянська, Михайло Коцюбинський, Василь Стефаник та інші. Та останні мешканці цього села були змушені покинути рідні домівки в 2008 році після пaводків.

Тепер тут про колишнє населення нагадують лише зруйновані домівки, які вже окутала прекрасна природа. Ліс, річка, співи птахів, а навколо – нікогісінько, цілковита гармонія з природою.