Четвер, Березень 21

Нова гра від українських розробників Metro: Exodus стає лідером продажів у світі

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Metro: Exodus офіційно вийшла лише в п’ятницю, 15 лютого, проте за цей час вона вже встигла здобути шалену популярність у Великобританії. Більше того, за продажами примірників шутер від української студії обігнав навіть Red Dead Redemption 2, пише “24 техно“.

Exodus – одна з найочікуваніших ігор цього року. Такою її називають як профільні світові видання – Kotaku, PCGamer, Polygon, так і непрофільні – The Guardian, Washington Post.

Це – шутер від першої особи, хоррор з елементами виживання та стелс. Дії гри відбуваються в часи постапокаліпсису, який став результатом ядерної війни. Місце – зруйнована територія Росії.

Ігри зроблені за мотивами романів російського письменника Дмитра Глуховського. Головний герой Артем разом із іншими жителями Москви живуть у міській підземці та борються з небезпеками ворожого світу, наповненого мутантами.

Портал Gamesindustry.biz опублікував 10 ігор, які найкраще продавалися на фізичних носіях у Великобританії. При розрахунку до уваги бралися підсумки минулого тижня.

Перше місце посіла Far Cry New Dawn, а трохи позаду з відривом близько двох тисяч копій розташувалася Metro: Exodus. Можна відзначити, що майже 60% продажів обох ігор припали на ігрову консоль PlayStation 4.

Якщо ж порівняти показники з попередніми частинами франшиз, то Metro: Exodus змогла на 50% збільшити кількість проданих копій в порівнянні з Metro Last Light, випущеної в 2013 році для платформ PC, Xbox 360 і PlayStation 3.

Вражаючий результат, враховуючи величезне зростання популярності покупок контенту в цифровому форматі в порівнянні з фізичними дисками за останні шість років.

Як пише Радіо Свобода, гра Exodus матиме офіційну українську локалізацію, що не є поширеним явищем у проектах від великих студій. Минулі частини серії Metro також отримали професійний переклад.

Студія 4A Games була створена в Києві у 2006 році. Її заснували працівники іншої української компанії GSC Game World, які працювали над відомою S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl.

4A Games має два офіси – у Києві та в місті Сліма на Мальті. У компанії вирішили відкрити мальтійський офіс у 2014 році, коли Росія окупувала Крим та розпочала військові дії на Донбасі. Причинами часткового переїзду були також проблеми з найняттям спеціалістів потрібного рівня, а також роботою з видавцем – німецькою компанією Deep Silver.

 

«У той момент наш видавець відверто запитав: як я можу вас фінансувати, якщо не сьогодні-завтра Росія розпочне повномасштабну війну? Його можна було зрозуміти», – каже Андрій Прохоров.

Проте, студія від відкриття офісу на Мальті не стала менш українською. «Коли ми їхали на Мальту, я писав у фейсбуці, що там буде відкрита українська студія. Безумовно, ми українці, не соромимося і не ховаємося. Крім того, ми переживаємо про те, що відбувається в країні», – розповідає розробник.

В Україні ж за останніх п’ять років, за висновками Прохорова, ситуація змінилася на краще.

«Наш директор з розвитку бізнесу Дін Шарп ще з часів S.T.A.L.K.E.R. працював і жив в Україні, та йому багато чого не подобалося. Але десь рік тому він літав у Київ і зазначив, що йому стало комфортніше. Як він каже, в першу чергу змінилися люди – стали більш відкритими, більше розмовляють англійською, більше посміхаються. Тобто стало видно, що країна потроху змінюється», – розповідає він.

За ці п’ять років і сама студія стала більшою, а мальтійський офіс урізноманітнив національний склад 4A Games. Нині там працюють представники майже всіх країн Європи, зі США та Мексики.

Українці не критикують студію через наявність російської складової у грі, каже розробник. При цьому 4A Games стикається з критикою від російських гравців.

«Але це загальна культура в інтернеті. На початку роботи над проектом я сказав колегам, що ми робимо гру про наших героїв, а не про сьогоднішню Росію. Ми робимо гру про уявну Росію майбутнього і давайте не паплюжити реноме наших героїв», – уточнює Прохоров.

У новій частині постапокаліптичного шутера з’явилась незвичайна ачівка [ред. досягнення] “Декомунізація”.

Щоб отримати досягнення “Декомунізація”, потрібно на рівні “Тайга” знайти пам’ятник Володимиру Леніну і відстрелити йому голову.

Ведучий телеканалу «Росія 24» вже звинуватив розробників гри Metro Exodus (українську студію 4A Games) в русофобії та «глузуванні з москвичів».

«Сюжет за мотивами романів Дмитра Глухівського про Росію після гіпотетичної ядерної війни, а ось розробники, що важливо, українські. Мабуть, захопилися власними майданними реаліями. А ще поглузували з москвичів, мовляв, не знають що за межами столиці посеред розрухи та навали мутантів теж живуть люди. Як то кажуть, розлога “клюква”, плюс махрова русофобія», – резюмував ведучий.

Новини партнерів:

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР