Львівський ІТ Кластер запускає три інноваційні програми в ЛНУ імені Івана Франка

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та сторінку в Instagram

Три інноваційні програми запускає цього року у Національному університеті імені Івана Франка Львівський ІТ Кластер.

Про це повідомила прес-служба Львівської міськради.

“У 2019 році абітурієнти зі всієї України зможуть поступити на нові інноваційні бакалаврські програми в ЛНУ ім. І. Франка: «Кібербезпека», «Статистичний аналіз даних» та «Інженерія програмного забезпечення».

Навчальні програми розробляються представниками університету спільно зі спеціалістами провідних львівських ІТ-компаній, щоб максимально наблизити теорію до практики та підготувати студентів до сучасних викликів ринку праці”, – зазначено у повідомленні.

На рахунку Львівського ІТ Кластеру – 9 успішно діючих інноваційних програм та 2 сучасні лабораторії у трьох університетах Львова. Попит на модернізовані програми навчання зростає, тож цього року три нові програми з’являться в ЛНУ ім.І.Франка.

Кібербезпека

Програма «Кібербезпека» (Cybersecurity) функціонуватиме на факультеті прикладної математики та інформатики. Цей напрямок захисту даних вважають одним з найактуальніших на сьогодні. Він пов’язаний із захистом цифрової інформації, операційних систем, комп’ютерних мереж, серверів, баз даних, державних і приватних установ від несанкціонованого втручання сторонніх осіб. Програма Кібербезпека розроблена спільно з компанією SoftServe.

«Кібербезпека вже не є проблемою, котрою можна легко нехтувати. 2017 рік показав наскільки серйозними можуть бути наслідки кібератак не тільки в бізнесі, але й в державі. Щоб ефективно боротися із сучасними загрозами, нам потрібен набір кваліфікованих фахівців, які будуть постійно оцінювати існуючі та потенційні загрози, а також оновлювати сучасні системи безпеки і робити їх стійкими до будь-яких типів атак. Особливістю програми є те, що окрім інструментів кібербезпеки, міжнародних стандартів та етичного хакінгу, в ЛНУ ми вперше впровадили дисципліни з безпечного програмування. Фахівці зможуть не тільки писати код, але і володіти інструментами і методиками перевірки його на безпечність — саме цієї ланки не вистачає багатьом компаніям і проектам», — коментує керівник програми Кібербезпека Михайло Кропива, SoftServe.

Статистичний аналіз даних

Освітня програма «Статистичний аналіз даних» (Statistics & Data Science) на Механіко-математичному факультеті — єдина у Львові та Україні програма, в якій практичні навички аналітика даних базуються на ґрунтовній математичній освіті. Аналіз даних (Data Science) включає в себе збір даних, бази даних, візуалізацію даних, машинне навчання, розпізнавання образів, штучні нейронні мережі та багато іншого. Програма розроблена спільно з експертами компаній N-iX та SoftServe.

 

«Фахівці з аналізу даними — нові рок-зірки. Вони всім потрібні, ними всі захоплюються, сьогодні ми бачимо справжній „бум“ Data Science. Це пов’язано з тим, що вже кілька десятиліть комп’ютери збирають та накопичують дані. Закономірно, постало питання, що з цими даними можна зробити. Яку користь з них можна отримати бізнесу, виробництву, науці? Не дивно, що фахівці з молодої дисципліни Data Science, які вміють використовувати дані для отримання корисних знань і створення автоматичних систем, зараз дуже затребувані. Чим більш „комп’ютеризованим“ буде наше життя, тим більше людей будуть займатися аналізом даних. Спеціаліст з Dana Science, безперечно, — професія майбутнього», — коментує керівник програми Максим Нечепуренко, N-iX.

Інженерія програмного забезпечення

Програма «Інженерія програмного забезпечення» (Software Engineering) почне діяти на факультеті електроніки та комп’ютерних технологій. Студенти вивчатимуть мови програмування та технології розробки веб-сайтів, віконних і мобільних додатків, загальну теорію проектування, конструювання та моделювання програмного забезпечення, управління проектами з розробки програмних систем, принципи та підходи до тестування програмних продуктів, системи штучного інтелекту.

«Навчальний план максимально адаптований під потреби ІТ-індустрії. Кінцевою ціллю навчання є інженер-програміст, який володіє всіма необхідними засобами та знаннями. Максимум інженерії, тільки потрібні базові математичні знання. Орієнтація в першу чергу на навички та поведінку. Вже з першого курсу студенти один день в тиждень будуть навчатись в офісі компанії EPAM Systems», — коментує керівник програми Володимир Вергун, EPAM.

«Освітній напрямок — один із ключових для Львівського ІТ Кластеру. Ми розпочали зміни в освіті з окремих лекцій ІТ-експертів для студентів і старту першої програми ІоТ у 2016 році. Тепер активно продовжуємо збільшувати кількість навчальних програм, залучаючи представників індустрії до розробки програм, менторства, викладання», — зазначив представник Львівського ІТ Кластеру Степан Веселовський.

За його словами, важливість участі роботодавців у навчальному процесі є безумовною вимогою часу. Запуск нових програм, спільно з ІТ Кластером та ІТ-компаніями, це чудовий приклад, коли підготовка майбутніх фахівців в галузі інформаційних технологій отримає не лише теоретичний вимір та академічну основу, але й буде тісно пов’язана з практиками галузі.

Від цього однозначно найбільшу користь отримає студент, який буде готовий до вимог ринку і не потребуватиме додаткового навчання. Вигідно це і роботодавцям, які отримають готового спеціаліста, що мало б бути доброю мотивацією до подальшої співпраці з університетом.

Новини партнерів:
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР