Як святкували День Львова у 1987 і 1989 роках (Відео)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

20 вересня 1987 року під час святкування Дня Львова відбулася перша в Україні політична демонстрація. Її організатором був, мабуть, найвідоміший львівський хіпі Алік Олісевич.

Третій з права – Алік Олісевич

Алік Олісевич з В’ячеславом Чорноволом і львівськими дисидентами

Алік, сьогодення © life.pravda.com.ua

Того дня близько полудня 30 осіб (половина з них – хіпі) зібрались у кафе на вулиці Вірменській (львів’яни його називають “Вірменка”), де виготовили кілька транспарантів пацифістського характеру. Перший конфлікт демонстрантів з міліцією стався на площі Ринок, другий — на вулиці Франка, третій — у бернардинському дворику, де просто неба відбувалася художня виставка Центр Європи, четвертий — на вулиці Друкарській. Маніфестація тривала до 17.00.

 

А о 19.00, як згадує очевидець тих подій Андрій Квятковський, на площі, де зараз – пам’ятник Грушевському, мала відбутися загальноміська дискотека. Молодь зібралася, але, очевидно, високі чини захід скасували. Звісно, молодим людям це не сподобалося, – і народне невдоволення переросло у масову несанкційовану акцію протесту. Львів’яни, співаючи українські народні пісні, ходили колоною проспектом Шевченка (Академічною) і аж до площі Ринок. Тривала акція до 22.00, поки міліція не почала арештовувати демонстрантів.

День міста Львова 1987 рік

День міста Львова 1989 рік

Новини партнерів:

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР