Вівторок, Травень 22

У львівському музеї показали шафу, у якій спали 300 років тому

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

У Львівському музеї етнографії та художнього промислу експонується унікальна французька шафа-буфет XVIII століття. Науковці стверджують, що її столітті її використовували, як місце для сну. Про це розповідає Gazeta.ua.

“Виставляємо цю річ, як буфет. У неї поклали автентичні німецькі кухлі. Шафа зроблена у провінції Британь. Перед тим, як вияснили первісне призначення шафи, вважали, що це був саме буфет, а до низу шафи приставляли ліжко. Потім дослідили, що в таких шафах спали прості верстви населення – ремісники, землероби. Лягали напівсидячи на нижню поличку, інших там не було. Під голову клали 3-4 подушки, адже лежаче положення у Середні віки асоціювалось зі смертю”, – каже завідувач сектору експозиції музею Андрій Колотай.

© Валерій Шмаков / Gazeta.ua

© Валерій Шмаков / Gazeta.ua

Спали у таких з XVII по XIX століття. Шафа висотою 2 метри 30 сантиметрів. Шириною приблизно метр сімдесят.

“Була ширшою. Коли традиції змінилися, і спати в таких стало дорого, якісь майстри вкоротили її десь на 20 сантиметрів і переробили на буфет”, – додав музейник.

 

На шафі вирізьблено близько 1200 балясин (невеликих фігурних стовпчиків у вигляді колон – Gazeta.ua). Виготовлена з дуба.


© Валерій Шмаков / Gazeta.ua

Такі шафи-ліжка у Бретані на північному заході Франції вважалися традиційними. Були у сільських будинках. Дозволяли під час сну усамітнитись, бо будинки переважно були однокімнатними. Використовувались також для захисту людей від тварин (свиней, курей), які також жили в будинку, чи навіть від вовків, які могли зайти в будинок і схопити немовлят. З усіх сторін ліжко було закрите обшивкою з дерева. Вхід міг закриватись фіранками чи дерев’яними дверима. Будувалось із короткими ніжками, щоб уникати забруднення від брудної підлоги. Попереду часто стояв великий дубовий ящик такої ж самої довжини. Слугував сходинкою та місцем для зберігання одягу.


Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР