П’ятниця, Липень 20

Тріумфальна арка у Львові. 1894 рік

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Тимчасова тріумфальна арка була збудована спеціально до приїзду австро-угорського монарха Франца Йосифа І у Львів.

Австро-угорський монарх Франц Йосиф відвідав Львів 11 вересня 1880 року з метою оглянути Загальну крайову виставку, що відбувалась в Стрийському парку 5 червня – 10 жовтня 1894 р. Крайова виставка – найбільший ярмарок в історії Королівства Галичини та Володимирії, який проходив у Стрийському парку з 5 червня по 10 жовтня 1894 року з метою демонстрації культурних та цивілізаційних здобутків. Цей візит готувався з великою помпою. Магістрат виділив для організації візиту 20 тисяч злотих, хоча президент міста просив 26 тисяч.

Тріумфальна арка напроти Залізничного двірця під час візиту Франца Йосифа в 1880 році

 

В центрі тріумфальної арки видніється бюст Франца Йосифа І, вище нього розміщувався герб Львова. Арка була збудована на перехресті вулиць Городоцької (колишня Грудецка) і Чернівецької перед початком Залізничної алеї за проектом архітектора Кароля Боубліка. В далині на задньому плані видніється будівля першого залізничного вокзалу у Львові, а зліва видно будівлю Чернівецького вокзалу.

Хоча дана арка була масивною кам’яною конструкцією, це не завдали їй бути лиш тимчасовим спорудження, котре безслідно зникло, закарбувавшись лишень на давніх світлинах.


Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР