Понеділок, Травень 20

Сьогодні – Третя річниця трагедії під Іловайськом

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та сторінку в Instagram

Три роки тому бійці сил АТО потрапили в оточення під Іловайськом на Донеччині. 29 серпня “зелений коридор”, попри обіцянки про безпеку, опинився під прямим вогнем російських військових і бойовиків. Загинуло щонайменше 366 українських військових. Матеріал 5 каналу

Сьогодні треті роковини трагедії під Іловайськом. Бої за Іловайськ розпочалися у другій половині серпня 2014 року. Боротьба розгорнулася між ЗСУ й підрозділами МВС з одного боку та озброєними формуваннями так званої “ДНР” і збройними силами РФ з іншого. Зауважимо, що у серпні 2014 року ЗС Росії перейшли до нового етапу ескалації конфлікту. Якщо до того російські війська вербували найманців для війни в Донбасі, то з 10 серпня почалося проникнення окремих підрозділів на територію окупованого Донбасу і вони почали брати участь у бойових діях.

Українські силовики увійшли в Іловайськ 18 серпня. (Це вже був третій штурм міста. Перший штурм відбувся 6-7 серпня, другий – 10 серпня). Українські військові змогли взяти під свій контроль більшу частину міста. 19 серпня розгорнулися кровопролитні бої. 20 серпня місто було на дві третини під контролем української армії. У сутичках за Іловайськ ворогові протистояли батальйони “Дніпро”, “Донбас”, “Азов”, “Шахтарськ” за підтримки армійських частин 17-ї дніпропетровської танкової, 93-ї дніпропетровської механізованої та 51-ї волинської бригад. Того ж 20 серпня до бойовиків на підмогу прибули терористичні угрупування “Восток” та “Оплот”.

А після введення регулярних російських військ 23-24 серпня, 28 серпня іловайське угрупування опинилося в оточенні. Українських бійців в Іловайську почали “методично розстрілювати” з “Градів” та “Ураганів”.

28 серпня речник ІАЦ РНБО (тепер речник Адміністрації Президента) Андрій Лисенко передав, що Іловайськ під контролем українських військових. За його словами, туди надійшло підкріплення.

 

Того ж дня на екстреному засіданні РНБО Президент України Петро Порошенко заявив, що тяжка ситуація українських військ в Іловайську багато в чому викликана зрадою керівництва двох бригад, які самовільно залишили лінію оборони.

До 28 серпня з російською стороною було обговорено маршрут виходу українських військ по “зеленому коридору” двома колонами.

29 серпня о 6:00 ранку російський офіцер прибув до Многопілля і повідомив українській стороні, що вихід має відбуватися без зброї. О 8:15 українські військові двома організованими колонами почали вихід з Іловайська. О 10:00 російська артилерія під Іловайськом цинічно розстріляла “гуманітарний коридор” попри запевнення, що українські бійці зможуть безпечно і без втрат вийти з оточення.

30 серпня всі бійці, які не здалися в полон, зі зброєю і прапорами вийшли через спеціальний коридор до місця дислокації основних сил АТО.

Чисельність добровольчих загонів Нацгвардії та поліції особливого призначення, що брали участь у штурмі Іловайська, разом з підрозділами ЗСУ всього склала близько 1400 осіб. За іншими даними, на момент виходу угруповання українських військ могло сягати 1700 бійців. Натомість за інформацією військової прокуратури, загальна кількість бойовиків та військ РФ під час боїв під Іловайськом перевищувала 16 тис. людей.

Бої під Іловайськом стали знаковим моментом війни на сході України – ЗСУ втратили ініціативу на Донбасі та перейшли від атаки до оборони. Чисельні втрати спонукали українське керівництво до укладення Мінського перемир’я в рамках контактної групи Україна–Росія–ОБСЄ із залученням представників російських бойовиків. 12 жовтня 2014 року Президент України Петро Порошенко задовольнив рапорт про відставку тодішнього міністра оборони Валерія Гелетея.

Новини партнерів:
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР