Най-най… у Львові!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та сторінку в Instagram

Сьогодні у Глобальній павутині можна знайти багато цікавих фактів про Львів, але більшість з них являє собою не більше а ніж текст з цікавими даними. Сьогодні спробуємо візуалізувати деякі цікаві факти про Львів.

Найвищий житловий будинок Львова

Сихів – є найбільшим спальним районом міста тож не дивно, що саме тут знаходиться найвищий житловий будинок Львова. Даний будинок зведено у 2007 році на вулиці Зубрівській, 32, а його висота сягає 66 метрів.

Будинок на Зубрівській, 32

Найвища будівля

Найвищою ж будівлею у Львові є костел, а нині церква святих Ольги та Єлизавети, на вулиці Городоцькій. Висота 85 (за іншими джерелами 88) метрів.

Найдовша вулиця

Сама ж вулиця Городоцька, за версією Вікіпедії, вважається найдовшою магістральною вулицею Львова – 8,4 кілометра. Хоча за нашими підрахунками цей титул більше пасує вулиці Зеленій, оскільки її довжина до крайньої будівлі становить 8,8 кілометра, а на самій вулиці є будинки з номерами 406 і 408, сама ж нумерація йде по парній стороні від 2 до 320, а по непарній – 1-407 і два вище згаданих номери 406 (Львівський обласний фтизіопульмонологічний центр) і 408 (готель Палада), при чому 406-й номер знаходиться, майже, на кілометр далі ніж 408-й і близько 1,5 кілометра від дорожнього знаку межі міста.

Найкоротша вулиця

Найкоротшою ж вулицею міста є вулиця Біляшівського, яка має довжину 30 метрів і має лише один номер будинку.

Вулиця Біляшівського

Вулиця Біляшівського

Найменші площі України

У Львові також є і найменша площа України – площа Вічева розміром 24х21 метра, але донедавна це була просто вулиця Вічева, а на google-maps вона і досі позначена вулицею. Та й формою на площу не сильно вона походить, на відміну від попередньої власниці цього титулу – площі Коліївщини розміром 30х20 метрів та прямокутної форми.

 

Площа Вічева

Площа Коліївщини © _homo_solitarius

Найприхованіша річка України

Як же не згадати те про що знає кожен львів’янин та ще ніколи цього не бачив на власні очі – підземна річка Полтва, яка вже понад 100 років виконує функції каналізаційного колектора. Проходить вона підземними каналом довжиною понад 15 кілометрів.

Єдині в Україні пам’ятники Леопольду фон Захер-Мазоху та Пабло Пікассо

З усіх міст України, лише у Львові становлено пам’ятники даним особистостям.

Творцем пам’ятника Мазоху є Володимир Цісарик, пам’ятник виготовлено із бронзи заввишки 170 сантиметрів і встановлено у 2008 році. Цікавий пам’ятник несподіваними сюрпризами у кишені та у грудях Леопольда фон Захер-Мазоха.

Володимир Цісарик також є автором бронзової скульптури Пабло Пікассо, який стоїть босоніж у шортах, з голим торсом і палить цигарку. Пам’ятник відкрито у 2009 році.

Найлевовіше місто світу

Як місто Лева і без левів? Вони тут практично всюди: на гербі, при в’їзді у місто, на вулицях, будинках, скульптурах, вітражах та ліпнинах. У 2012 році їх нарахували близько 4,5 тисяч, що робить Львів рекордсменом світового масштабу.

Охоронець Порохової вежі © Іван Кмить

Костянтин БАРАНЮК для Фотографії старого Львова

Новини партнерів:
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР