Історія Львівської кавової фабрики “Галка”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Львів здавна славиться своїми кавовими традиціями. У Львові цей ароматний напій споживають уже століттями, зрештою іноді складається враження, що навіть вулиці нашого міста просякнуті запахом кави. І , звичайно, фактично усі знають Львівську кавову фабрику “Галка” історія якої налічує понад 80 років. Про це розповідає портал Фотографії Старого Львова.

У кооперативній фабриці “Луна” у Львові. Робітниці упаковують цикорій, 1934 р.

А почалося все з того, що у 1932 р. українські урядовці:Р.Раковський, С.Павлик, Л.Ясінчук, Г.Пилип’юк, за сприяння товариства українських приватних службовців “Супруга” та РСУК заснували у Львові кооперативну фабрику домішок до кави “Суспільний промисел”.

У фабричному цеху фабрики “Луна” у Львові, 1934 р.

Спочатку підприємство містилося в приміщенні “Просвіти” на Богданівці, 30. Згодом, у 1933-1934 рр., вклавши 42 000 злотих, у Жовкві було побудовано власну сушарню у якій працювали кваліфіковані робітники – члени товариства “Зоря”. Сушарня повністю забезпечувала сировиною фабрику цикорію. Продукція була високої якості і повністю витіснила продукцію інших фірм з нашої кооперативної торгівлі.

І лише у 1937 р. було остаточно вирішено питання щодо приміщення фабрики. Тоді було придбано земельну ділянку та двоповерховий будинок на вул. Жовківській, 188 (сучасна Богдана Хмельницького) у Львові. Окрім будівлі фабрики, на території також знаходився одноповерховий будинок для адміністрації.

Обладнання для миття та подрібнення овочів і фруктів кооперативу “Суспільний промисл”, 1935 р.

При фабриці також діяла бібліотека, а в найближчих планах було проектування та будівництво відпочинкового комплексу для працівників підприємства (майданчики тенісу, волейболу, кімнати відпочинку).

Станом на 1934 рік на фабриці у Львові працювало 27 робітників, а в сезон у сушарні – ще 19. У 1935 р. – 44 працівників, у 1938 – 68 працівників.

Реклама продукціїї фабрики “Суспільний промисл”, 1934 р.

Фабрика “Суспільний промисл” виготовляла напій із цикорію, солодову каву “Луна” та ячмінну підмінку до кави “Пражінь”, які приваблювали споживача смаком, ароматом та помірними цінами. Основна сировина – коренеплоди цикорію (подібна до цукрового буряка, дещо менша), яка росла на наших землях. Для того керівництво кооперативу мусило проводити відповідну роботу з заможними господарями, які мали більше землі, щоб вирощувати цикорій. В Жовківському повіті плантації цикорію давали гарний урожай і краще оплачувались господарям, ніж вирощування пшениці чи інших культур. Насінням забезпечував кооператив «Суспільний промисл». Продукцію фабрики збували через “Центросоюз” та “Народну торгівлю” здебільшого у сільських місцевостях.

У цеху фабрики “Луна” у Львові. Наповнення трубок цикорієм, 1934 р.

Дбаючи про добробут збіднілих українських родин та просуваючи свою продукцію до споживача, управа кооперативної фабрики щораз запроваджувала нові, різноманітні заходи для вивчення попиту на той чи інший вид товару, вдавалася до анкетування та широкої реклами. Історичний календар «Червоної калини», що видавався у Львові в 30-х роках, постійно вміщував на своїх сторінках роз’яснювальні статті та заклики «Суспільного промислу» споживати свої українські «знамениті вироби: цикорію «Луна», підмінку кави «Пражінь» і солодову каву «Луна», які кожна кооператива має на своїм складі».

 

Реклама продукціїї фабрики “Суспільний промисл”

Реклама продукціїї фабрики “Суспільний промисл” Реклама продукціїї фабрики “Суспільний промисл”
Після Другої світової війни підприємство поступово стало на ноги. Встановлення у 1971 р. на державному підприємстві «Львівська кавова фабрика» обладнання фірми “Niro Atomizer” для виготовлення розчинної кави, дало можливість ефективно поєднати багаторічний досвід персоналу в галузі виробництва кавових продуктів з сучасною технологією переробки натуральної кави. З того часу Львівська кава стала відомою та жаданою в одній шостій світового суходолу.

Реклама продукціїї фабрики “Суспільний промисл”

Після здобуття Україною незалежності у 1993 році Львівська кавова фабрика стала акціонерним товариством закритого типу – ЗАТ “Галка”, яке у 1994 році утворило спільне підприємство “ГАЛКА Лтд.” з фірмою E.D.&F.Man Coffee Limited – одним з найбільших виробників кави Європи.

Реклама продукціїї фабрики “Суспільний промисл”

З метою розширення виробництва та виходу на ринок Європи СП «Галка Лтд» у 2015 році придбала Лієпайську кавову фабрику (Латвія), де відновила виробництво розчинної кави, впровадила виробництво кави меленої та напоїв на основі цикорію.

За сприяння кавової фабрики «Галка» 22 жовтня 2013 року у Львові було відкрито пам’ятник Юрію-Францу Кульчицькому, львів’янину, що познайомив Україну та Європу із кавою.

Сьогодні спільне українсько-англійське підприємство «Галка Лтд» є не тільки провідним потужним сучасним підприємством, де застосовують новітні технології, але й виробництвом з принциповими позиціями щодо збереження натуральності та екологічності сировини, на основі якої випускається високоякісна готова продукція. На підприємстві функціонують дві міжнародні системи – система якісного менеджменту ISO 9001 та система безпеки харчових продуктів ISO 22000.

Зерна арабіки та робусти експортують з усього світу, зокрема із Ефіопії, Уганди, Кенії, Камеруну, В’єтнаму, Індії, Індонезії, Мексики, Коста-Рики, Колумбії, Бразилії, Гватемали, Гондурасу, Нікарагуа та багатьох інших.

Продукція кавової фабрики «Галка» отримала чимало міжнародних нагород за високу якість продукції. Зокрема діяльність компанії та її продукція дістали найвищі оцінки на конкурсах у Женеві (в 1996 та 2003 роках), у Парижі (1997рік), Мадриді (1998 рік), Нью-Йорку (1999 рік), Брюсселі та Москві (2000 рік). Кава натуральна розчинна та кава мелена «Ґердан» нагороджені дипломами на Всеукраїнському конкурсі «100 найкращих товарів України — 2005 рік». «Галка Лтд» визнано переможцем у номінації “Продовольчі товари” за підсумками проведеного Всеукраїнського конкурсу якості “100 кращих товарів України” 2008 року, організатором якого є Держспоживстандарт України. У 2006 році “Галка” отримала статус “Виробника кращих вітчизняних товарів” та особливу відзнаку – “Золотий символ конкурсу”.

Виробничі потужності та центральний офіс компанії «Галка» розташований за адресою: 79019, м. Львів, вул. Заповітна, 1. тел. (032) 240-91-00.

Існує у Львові й їхня фірмова кав’ярня – одна з найбільш відвідуваних кав’ярень міста, де за невелику ціну ви можете скуштувати чудової львівської кави та смачних десертів.

Знаходиться заклад за адресою вул. Ковжуна, 4. Працює з 08:00 до 20:00, на вихідні з 9 ранку.


Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР