Історія закинутого конференц-залу на Стрийській, що викупив УКУ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

У кінці 80-тих років комплекс будівель теперішньої податкової будували для потреб львівського обкому КПРС, розповідає Tvoemisto.tv.

Регіональне відділення фонду Держмайна у Львівській області провело аукціон на придбання незавершеної будівлі по вулиці Стрийській, 35.

6 вересня з’явилось повідомлення про намір укласти угоду з УКУ. В результаті торгів вартість будівлі зросла з 3,5 до 10 мільйонів гривень.

Про будівлю:

Будівля теперішнього управління ДФС у Львівській області разом з недобудованим виставково-театральним залом обкому компартії виникла на місці комплексу львівського спортивного клубу «Чорні». Комплекс збудований у 1923 р. за проектом інженера Людвіка Кріштельбауера.

Він складався з футбольних полів – головного і тренувального, легкоатлетичних доріжок, трибун – бетонної і дерев’яної, велотреку, тенісних кортів, баскетбольного і волейбольного майданчиків, тренувальних залів, розміщених у цокольному поверсі головної трибуни. Від 1939 до початку 1980-х рр. ним розпоряджалось спортивне товариство «Динамо».

У 1986 році тут почали будувати дві будівлі, які призначались для обласного комітету Комуністичної партії Радянського Союзу. Це – головна будівля, заввишки 53 метри та конференц-зал у формі круга, на 790 осіб.

 

Архітектор проекту Василь Каменщик. Він у 2002-2006 році був головним архітектором Львова. Він також є автором кількох інших знакових споруд міста: будівля львівського палацу мистецтв на вул. Коперника; комплекси будівель Львівського обласного управління СБУ на вул. Вітовського; санаторій «Перлина Прикарпаття» (м. Трускавець) та інші.

Каменщик Василь Вікторович

Після розпаду Союзу та настання незалежності будинок на Стрийській на майже 10 років залишився довгобудом – знайти нового господаря для нього ніяк не вдавалось. Пізніше будівлю під свою опіку взяли податківці, а недобудований конференц-зал залишився на балансі держави.

© urbexplore.wordpress.com

© urbexplore.wordpress.com

© urbexplore.wordpress.com

10 вересня стало відомо, що недобуд викупив Український католицький університет за 10 млн гривень. У цій будівлі можуть розмістити або конференц-зал УКУ, або студентський центр, або новий академічний будинок.

Використані матеріали: Тиждень, Центр міської історії центральної та східної Європи, urbexplore, Вікіпедія.

Новини партнерів:

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР