Неділя, Вересень 15

Вартість сільськогосподарської землі на Львівщині виявились найвищою в Україні

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та сторінку в Instagram

Попри заборону торгувати землею сільськогосподарського призначення за останні 3,5 років українці виставили на продаж 52,4 тис. га такої землі. При цьому найвищу вартість землі зафіксували у Львівській області. Про це йдеться у дослідженні експерта аналітичної платформи DataVox Олексія Крименюка, опублікованому на «Економічній правді».

Автор дослідження опрацював понад 5000 оголошень за останні 3,5 роки, опубліковані на найпопулярнішому в Україні сайті оголошень OLX.

Як з’ясувалось, за цей період українці виставили на продаж 52,4 тис. га пайової землі. При цьому найбільше землі продають у Дніпропетровській області — 7 252 га, на другому і третьому місцях — Запорізька (5 479 га) та Харківська (4 525 га) області. Найменше пайової землі продають у Чернівецькій (172 га), Львівській (246 га) та Волинській (344 га) областях.

Те, що найбільше землі продають на сході та півдні України, а найменше — на заході та півночі, Олексій Крименюк пояснює особливістю місцевості у різних регіонах.

«У західних регіонах більше гірської та лісистої місцевості, на півночі — болотистої та лісистої. Така земля не придатна для сільського господарства. На сході та півдні країни розташовані степи, сприятливі для рослинництва», – зазначає автор публікації.

При цьому ціни на землю виявилися найвищими у Львівській області – 53,8 тис. грн за гектар. Найдешевше земля коштує у Донецькій області – 22,5 тис. грн.

 

© Oleksiy Mushak / Facebook

Середня ціна на землю в Україні за 3,5 року становить 37,4 грн за га. При цьому якщо у 2016 року вона становила 54, тис. грн за га, то вже у 2019-му суттєво знизилась до 36,2 грн за га.

“Коли чую: «землю не можна продавати», або «нікому не дамо купувати нашу землю» – хочеться розсміятися в обличчя. Друзі, Україна потребує ринку землі як повітря! Ви думаєте, що неможливо обійти мораторій? Не смішіть. Vox Ukraine підготував чудовий текст, який базується на аналізі оголошень на OLX. Виявляється тіньовий ринок сільгоспзелі працює на повну – от тільки ні держава, ні власники земель на цьому повноцінно не заробляють”, – написав на своїй Фейсбук-сторінці народний депутат України VIII скликання Олексій Мушак.

Зазначимо, що 96% сільськогосподарських земель в Україні, а це понад 41 млн га, перебувають під мораторієм на продаж. 75% з них — це земельні частки (паї), які належать людям. Мораторій на продаж землі с/г призначення триватиме до 2020 року, після чого депутати Верховної Ради можуть прийняти рішення про його продовження.

Новини партнерів:
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР